a
coinnet
coinnet
coinnet

Avalanche ekosistemi 2023 yılının başından bu yana önemli ölçüde genişledi ve bu gerçeğin bir kanıtı da ağın geliştirme faaliyetlerinde yaşanan artış oldu. Bir analistin attığı tweet’e göre farklı sözleşmelerde çalışan aktif geliştiricilerin sayısı mart ayında en yüksek seviyesine ulaştı.

Bunun yanı sıra alt ağlara yönelik talep de hızlı bir şekilde arttı. Alt ağlar, kullanıcıların kendi blok zinciri ağlarını oluşturmalarına ve çalıştırmalarına olanak tanıyan Avalanche için tercih edilen ölçeklendirme çözümüdür.

Avalanche GameFi Ekosistemi Şekilleniyor

GameFi, Avalanche ekosisteminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline geldi. Platform, son zamanlarda yüksek profilli ortaklıklara girerek oyna ve kazan ortamındaki etkisini arttırdı.

Uygulamaya özel blok zincirleri ya da alt ağlar, işlem ücretleri için yerel token kullanmak gibi altyapı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen oyun platformlarına büyük teşvik sağlıyor. Bu durum da sonuçta oyun oynama maliyetini düşürebiliyor.

Avalanche geçtiğimiz ay alt ağlarını kullanıp bir NFT oyun pazarı ‘Loco Legends’ başlatmak için Hintli yayın platformu Loco ile işbirliği yaptığını duyurdu. Platform ayrıca bu ayın başlarında Japon oyun öncüsü GREE ile ortaklık kurup Web3 dünyasına giriş için Avalanche’ı seçti.

Ayrıca platformda bulunan blok zinciri tabanlı oyunlar umut verici bir büyüme kaydetti. Dappradar’a göre, DeFi Kingdoms, Pizza Game ve Avaxtars gibi en iyi oyunlar benzersiz aktif kullanıcılarında haftalık % 19.5, %5,48 ve %211.7 büyüme kaydetti.

NFT Ticareti Arttı

Kazanmak için oynanan bu oyunların büyümesi NFT için olumlu etki yarattı. Santiment’e göre Avalanche üzerindeki toplam NFT işlem hacmi 18 Mart’ta yaklaşık olarak 17 milyona ulaştı. Böylelikle son bir yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

Sonuç olarak farklı kripto sosyal kanallarında AVAX’tan bahsedilme sayısında önemli artışlar oldu. Ağırlıklı hissiyatın da yükselmesi, yatırımcıların coin’in beklentileri konusunda iyimser olduğunu gösterdi.

Bunun yanı sıra yazı yazıldığı sırada birkaç endişe verici durum da vardı. Token Terminal’e göre Avalanche ‘taki günlük aktif kullanıcı sayısı geçen hafta %18 oranında düştü. Bu durumun sonucu olarak alım satım faaliyeti zarar gördü ve toplam işlem ücretleri %70’in üzerinde düştü.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.