Bitcoin Eleştirmeninden İtiraf: BTC Kriz Esnasında Yükselebilir!

ABD Dolarının sınırsız şekilde basılacağı ve ABD vatandaşlarına toplamda 6 trilyon dolara kadar maddi yardım yapılacağı haberleri, gündeme bomba ...
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

ABD Dolarının sınırsız şekilde basılacağı ve ABD vatandaşlarına toplamda 6 trilyon dolara kadar maddi yardım yapılacağı haberleri, gündeme bomba gibi düştü ve şu sıralar Coronavirüs’ten bile çok konuşulmaya başlandı.

ABD’ye de yayılan Coronavirüs paniği ile alınan bu önlemlerin ekonomiyi 2008 yılından bile daha kötü bir duruma sürükleyeceği gerçeği hastalığın önüne geçmiş gibi gözüküyor. Sıkı bir Bitcoin (BTC) eleştirmeni ve altın savunucusu olan Peter Schiff de yaşanan bu son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve gündeme katkı sağladı.

Euro Pacific Capital CEO’su Schiff, daha önce Bitcoin’in bir ponzi olduğunu, değerinin sıfıra ineceğini ve buna benzer birçok açıklamayı yapan kişi olarak da biliniyor. Schiff buna rağmen Anthony Pompliano ile yaptığı güncel röportajında Bitcoin’in kısa vadede yükseleceğini itiraf etti.

ABD Ekonomisi Çökecek, Bitcoin ve Altın Yükselecek Schiff, altının yükselmesi ile beraber Bitcoin’in de yükselişe geçeceğini vurguladıktan sonra, ABD Doları ve diğer itibari paraların çöküşünün geldiğini de belirtti. Özellikle sınırsız para basan Avrupa ve ABD, bu çöküşün mimarları olacak. Hükümetlerin itibari para balonunu yeniden şişirmeye çalışacağını belirten Schiff, 2008 yılında yaşanan krizi de böyle atlattıklarını ancak artık sonun geldiğini vurguladı.

ABD içerisindeki teşvik paketleri ile beraber sonun hiç olmadığı kadar yakın gözüktüğünü belirten Bitcoin eleştirmeni, Bitcoin kısa vadede yükselse de asıl kazananın altın olacağını söylemeden edemedi.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998