CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatı, 2022 Sonuna Kadar 250.000 Dolar Olacağı Düşünülüyor

Bitcoin fiyatı, Bitcoin Fiyatı, 2022 Sonuna Kadar 250.000 Dolar Olacağı Düşünülüyor
Bitcoin fiyatı

Bitcoin, ekim ayında gördüğü 11.000 dolar seviyesinden aşırı hızlı bir ralli geçirerek 27.800 dolar seviyelerine yükseldi. Tim Draper, bizi bekleyen iki yıl sürecinde Bitcoin fiyatı 250.000 doları göreceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı Buradan On X Olabilir

Bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz ekim ayında Bitcoin 11.000 dolar seviyelerindeydi. 27.800 doları da bugünlerde gördü. Ancak, Wall Street önümüzdeki günlerde iş başı yapacak. Bu nedenle yeni bir yükselmeye hazır olunması gerektiği söyleniyor.

Uzun süredir bir girişim kapitalisti olarak bildiğimiz Tim Draper, Bitcoin’in uzun vadede büyümek için uygun bir yer olduğunu düşünüyor.

Tim Draper, Twitter hesabından yaklaşık on kez BTC’nin 2022 sonlarında veya 2023 yılının başlarında toparlanacağı yönündeki düşüncelerini tweetledi. Buradan yapılan hesaplar sonucunda iki yıl sonrasında 250.000 dolar Bitcoin fiyatı olacağı öngörülüyor.

Draper’ın yaptığı ilk Bitcoin alımı yıllar öncesine tekamül ediyor. İpek Yolu satışından elde ettiklerini coin yatırımına çevirmişti.

Bitcoin fiyatı, Bitcoin Fiyatı, 2022 Sonuna Kadar 250.000 Dolar Olacağı Düşünülüyor
Bitcoin fiyatı

Önde Gelen Kripto Para Birimi: Bitcoin

Bitcoin artık kendisini kripto para birimleri arasında kanıtladı. Ödeme ağı olarak önemli bir düzeyde olduğu için ilerleyen zamanlarda da bu seviyede yükseleceği düşünülmektedir. Tim Draper, Lightning Network’ün destekçisi olduğu biliniyor. Lightning Network, ölçeklendirme çözümünün önümüzdeki yıllarda Bitcoin’e geleneksel ödeme ağlarına göre bir avantaj sağlayacağını savunmaktadır.

Tim Draper; Skype, Coinbase, Baidu, SpaceX, Tesla ve daha pek çok dev şirkete yatırım yapan önde gelen bir Silikon Vadisi girişim kapitalistidir. Net mal varlığının 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Böyle Düşünen Tek Kişi Tim Draper Değil!

Önümüzdeki piyasa dengesinde Bitcoin fiyatı 250.000 doları aşacağı düşüncesinde olan tek kişi Tim Draper değil. Guggenheim Investments’ın küresel CIO’su Scott Minerd, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kıtlığı ve altından pazar payı alma potansiyeli nedeniyle önümüzdeki yıllarda 400.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Guggenheim Investments, ABD merkezli önde gelen bir yatırım şirketidir. Firma milyarlarca dolar değerinde mal varlığını yönetiyor. Son iki ayda da Bitcoin’e tahsisat yaptığını kamuoyuna açıklamıştır.

Minerd, Bloomberg röportajında ​​şunları söyledi:

“Temel çalışmamız, Bitcoin fiyatı yaklaşık 400.000 dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor. GSYİH yüzdesi olarak altın gibi değerli maddelerin kıtlığı göz önüne alınarak yapılan araştırmalara dayanmaktadır.”

Böylesine önemli bir tahmin yapan ilk Wall Street yöneticisi olsa da, şu anda kripto para biriminin diğer ana akım destekçileri de yok değil.

Örneğin, Wyoming için gelen ABD Senatörü Cynthia Lummis artık Bitcoin’in destekçisi. Fox ile yaptığı bir röportajda, ana önceliklerinden birinin, kongre üyelerini BTC’nin bir yatırım olarak değerli olduğuna ikna etmek olduğunu düşündüğünü söyledi.

Kaynak: bitcoinist

Benzer Yazılar

Alfa-Bank, HSBC Tarafından Desteklenen Blockchain Ağına Katıldı

Yavuz Cem AKYOL

Kripto Paraları Kapsayan Ayı Piyasası Bitti Mi?

Doğan Şahin

Bitcoin 18 Bin Doların Altına Geriledi

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku