a

Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faizi Yeni Bir Rekora Ulaştı

coinnet
coinnet

29 Mart 2024 Cuma günü, Bitcoin vadeli işlemleri olan birleşik açık faiz, tüm zamanların zirvesini gördü. Buna göre açık faiz değeri 37.55 milyar dolara ulaştı. Bu artış, Bitcoin piyasası ve kurumsal yatırımcıların artan cazibesi arasında ortaya çıkıyor.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faizinde Benzeri Görülmemiş Artış

2023’ün kapanışından bu yana, Bitcoin (BTC) türevlerine olan ilgi arttı. Bu sayede de yeni zirvelere ulaştı. 29 Mart Cuma günü, coinglass.com’dan elde edilen veriler, Bitcoin vadeli işlemleri yaklaşık 539.430BTC’ye eşdeğer 37.55 milyar dolarlık açık bir faize (OI) sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Bu toplamın 11,5 milyar dolarlık önemli bir değeri CME Group’tan geliyor. Bitcoin vadeli işlemleri açısından önde gelen türev ticaret platformu olarak konumlandırıyor. Borsalarda işlemler ise şu şekilde; 8.22 milyar dolarlık OI ile Binance, onu 5.29 milyar dolar ile Bybit, 3.82 milyar dolar ile Bitget ve 3.13 milyar dolar ile Okx takip ediyor. Deribit ve Bingx, sırasıyla 1,74 milyar dolar ile 2,63 milyar dolar arasında değişen OI’yi tutuyor.

Ethereum (ETH) vadeli işlemleri, zirveye ulaşmamakla birlikte, son zamanlarda OI’de de önemli bir artış yaşadı. Şu anda, Cuma günü Ether tabanlı vadeli işlemler için 13.68 milyar dolarlık OI var. Tüm kripto para vadeli işlemlerinde, toplam OI 78 milyar dolardır ve önceki güne göre %2,46’lık hafif bir düşüşe işaret ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.