CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bithumb Bazı Ofislerini COVID-19 Sebebiyle Kapatıyor

Bithumb, Bithumb Bazı Ofislerini COVID-19 Sebebiyle Kapatıyor

Bithumb kripto para borsası, COVID-19 nedeniyle bazı ofislerini geçici olarak kapatma kararı aldı.

Bithumb’ın Gangnam’daki çevrimdışı destek merkezi COVID-19 nedeniyle kapanıyor.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle bazı ofislerini kapatmaya hazırlanıyor.

23 Kasım’da yapılan resmi bir duyuruya göre, Bithumb, COVID-19‘un yayılmasını önlemek için Gangnam’daki çevrimdışı destek merkezini geçici olarak askıya alacak. Borsa, koronavirüs hastalığının yerel olarak doğrulanmış vakalarının sayısının arttığını ve yerel yetkililerin daha önleyici tedbirler almasına neden olduğunu kaydetti.

Bithumb’ın Seul’deki destek merkezi, bir sonraki duyuruya kadar 24 Kasım’da kapalı olacak. Bu arada, Bithumb bir online müşteri destek merkezi işletme kararı aldı.

Bithumb, son aylarda blogunda aktif olarak yayın yapıyor, ancak duyuruların hiçbiri, yöneticilerini hedef alan polis soruşturmasıyla ilgili değil. Güney Kore polisi, iddia edilen dolandırıcılıkla bağlantılı olarak Bithumb’ın ofislerine en az iki baskın düzenlerken, şirketin başkanı Lee Jung-hoon da gözaltına alınmıştı.

Bithumb Baskını Neden Olmuştu?

Güney Kore polisi yaklaşık iki ay önce Bithumb’a baskın düzenlemişti. Bazı yöneticilerini ifadesi alınmış ardından da serbest bırakılmışlardı.

BXA ismiyle bilinen bir token, borsada listelenmiş ve sonunda bir dolandırıcılık aracı olduğu belirlenmişti. Token sebebiyle, kullanıcılar toplamda 25 milyon dolarlık zarara uğramıştı. O günden sonra polis, olayla ilgili bir bağlantısı olup olmadığını öğrenmek adına Bithumb’a iki kere baskın düzenlemişti.

Borsa Satılıyor mu?

Olaylardan sonra önemli miktarlarda zarar eden Bithumb’ın satılması da gündeme geldi. Çin kripto borsa devi Huobi, Bithumb’ı satın almak için çalışmalarına hız vermiş durumda.

Bithumb daha önce yapmış olduğu açıklamada, borsayı satın alacan bir firmanın arandığı paylaşılmıştı. İstenilen rakam 430 milyon dolar ile 600 milyon dolar arasında seyrediyordu.

Kaynak: Cointelegraph

Benzer Yazılar

100 Milyon Usdt Daha Üretildi

Sezer

Bitcoin Rekor Kırarken Hisse Senetleri Sert Düştü: Ayrışma Başladı Mı?

Doğan Şahin

Bitcoin Fiyat: Btc 30.000 USD’nin Üstünde, Altcoinler Çekiş Kazanıyor

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku