a
coinnet

ChatGPT Sonrası Solana Fiyatı Arttı: Sırada AI Tokenları Mı Var?

coinnet
coinnet

Katman-1 blok zincirinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Solana Vakfı, ChatGPT’nin ağına entegrasyonunu duyurdu. Bir güncellemede Solana, yeni bir eklentinin kullanıcıların ChatGPT’den Solana ile doğrudan etkileşim kurmasına izin vereceğini belirtti. Solana, Twitter hesabında ChatGPT eklentisinin artık GitHub’da indirilebileceğini resmen duyurdu.

Solana web sitesinde yer alan bilgilere göre yeni kullanıma sunulan eklenti kullanıcıların cüzdan bakiyelerini kontrol etmesine, token transfer etmesine ve hatta NFT satın almasına olanak tanıyacak. Genel olarak AI eklentisinin ilk uygulaması son kullanıcılara yöneliktir. Solana, Web3 alanına etkili bir şekilde katılmalarına yardımcı olmaya odaklanmayı planlıyor.

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, yapay zeka entegrasyonunun tüketici odaklı uygulamalar geliştirdikleri sürece her geliştiricinin işi olması gerektiğine inanıyor. 

Solana’nın yerel kripto para birimi SOL, duyurudan kısa bir süre sonra yaklaşık %3,5 değer kazandı. Kullanıcılar, AI tokenlarının da haberlere yanıt verdiğini ve Render’ın (RNDR) %11’lik bir fiyat artışıyla en çok kazananlara liderlik ettiğini gözlemledi.

AI tokenı yılın bugüne kadarki en yüksek seviyesini işaretleyerek ve önemli direncin üzerine çıkarak 2.705 dolara yükseldi. Ani artış yeni oluşturulan desteklerin yeniden test edilmesini destekleyen olayların bir araya gelmesi düşünüldüğünde, RNDR’yi dikkate değer düzeltmelere maruz bırakabilir. Kullanıcılar, RNDR’nin ve diğer AI tokenlarının davranışlarının geçmişte davrandıkları şekilde meme paralarını taklit edebileceğinden şüpheleniyor.

Meme paraları, ilgili gelişmelere önemli fiyat hareketleriyle tepki vermesiyle ünlüydü. Kripto kullanıcıları, AI tokenlarında benzer bir eğilim gözlemledi ve bu Solana’nın ChatGPT entegrasyonu gibi kritik yeniliklerin AI belirteçleri arasında bir dereceye kadar oynaklığı tetikleyebileceği yönünde beklentilere yol açtı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.