a
NFT

Citibank, Anında Transferler İçin Müşteri Mevduatlarını Tokenleştirecek

coinnet
coinnet

ABD bankacılık devi Citibank, kurumsal müşterilerine hitap eden yeni bir teklifle blockchain alanına adım atıyor.

Citi Token Services olarak adlandırılan yeni platform, müşterilerin mevduatlarını dünyanın herhangi bir yerine anında aktarılabilen blockchain tabanlı tokenlara dönüştürecek.

Yeni teklif, Citi tarafından geliştirilen özel bir blok zincirine dayanıyor ve bankacılık devine göre akıllı sözleşmelerden yararlanıyor. Ek olarak sistem, aktarımları birkaç günden dakikalara indiren “tamamen dijital bir süreç” ile destekleniyor.

Citibank, ticaret finansmanına yönelik yeni çözüme öncülük etmek üzere Danimarkalı lojistik şirketi Maersk ve ismi açıklanmayan bir kanal yetkilisi ile ortaklık kurdu.

Pilot uygulama sırasında Maersk, Citi Bank platformundaki cüzdanına her iki tarafın da kararlaştırdığı hizmetlerin sunulması üzerine anında kanal idaresine aktarılan dijital tokenlarla ön fon sağladı.

Citibank’ın yeni geliştirdiği çözüm, ticaret finansmanı dışında da kullanım alanı buluyor. Resmi duyuruya göre Citi Token Services aynı zamanda müşterilere nakit yönetimi çözümleri de sunacak. Müşteriler likiditeyi farklı Citi Bank şubeleri arasında kesintisiz olarak günün her saatinde taşıyabilirler.

New York merkezli banka, yeni blockchain tabanlı hizmetini benimseyebilecek 13.000 kurumsal müşteriye sahip. Şirket, küresel Fortune 500 şirketlerinin %90’ını banka olarak kullanıyor ve 2,4 trilyon doların üzerinde varlığa sahip.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.