a

CZ, Binance’in Terra’ya 300 Milyon Dolarlık Yatırım İddialarını Yalanladı

CZ takma isimli Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin Terra’yı kurtarmak için 300 milyon dolarlık yatırım yaptığı iddialarını kesin bir dille reddetti.

Binance Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto borsasının Terra projesine 300 milyon dolar yatırım yaptığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

2018 Yılında 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıldı

CZ, Binance’ın 2018 yılında Terra için yatırım yaptığını belirtti. Bu miktarın da bugün bahsedildiği gibi 300 milyon dolar değil, 3 milyon dolar olduğunu da belirtti. Konu ile ilgili Twitter’dan bilgi verdi.

“Binance, Luna’nın fon toplamasının 2. turuna katılmadı ve herhangi bir UST almadık. Binance Labs, 2018’de Terra’ya (katman 0 blok zinciri) 3 milyon ABD doları yatırım yaptı. UST, ilk yatırımımızdan çok sonra geldi”

Changpeng Zhao, Binance’in 2019 ve 2021’de fonlama turlarına öncülük etmesi nedeniyle CZ’nin Terra efsanesi hakkında tutkuyla tweet attığını ima eden bir iddiasına yanıt veriyordu. Ayrıca, kripto borsası Jump ile birlikte 300 milyon dolar yatırım yaptığı iddia edildi. Kripto da benzer bir miktara ulaştığı da aynı iddialar içerisinde yer aldı. Larry Cermak’ın durumu Twitter’da şu şekilde ele almıştı:

“CZ’nin LUNA hakkında neden bu kadar tutkuyla tweet attığını anlamak kolay. Binance, Terra’nın tohum turunu 2019’da ve Terra’nın 2021 turunu yönetti. 6 ay önce sona eren sonuncusunda, 300 milyon dolar yatırım yaptılar”

Ancak daha sonra bu gönderi silindi ve iddialar herhangi bir yere varamadı.

İlgili Haber: Binance CEO’su CZ Terra Ekibinin Çöküş Tepkisiyle “Hayal Kırıklığına Uğradı”

CZ, Luna Ekibinden Daha Fazla Şeffaflık İstiyor

Binance’in Terra’ya 300 milyon dolar yatırım yaptığına dair CZ’nin yalanlama iddialarına ek olarak, Binance CEO’su Terra’daki (LUNA) ekipten daha fazla şeffaflık talep etti. CZ, özellikle UST ve LUNA’nın çöküşünün Terra topluluğu üzerindeki etkisi konusunda endişeliydi. dedi ki:

“Son birkaç gündür Terra topluluğunu desteklemek için çok uğraştık. Tweetlerimde, sadece anlayışımdan kaynaklanan olası sorunlara işaret ediyorum. Darphane, çatallama, değer yaratmaz. Geri satın almak, yakmak yapar, ancak para gerektirir. Proje ekibinin sahip olamayabileceği fonlar. Bu bağlamda, onlardan daha fazla şeffaflık görmek istiyorum. Daha fazla! Tüm fonların belirli zincir üstü işlemleri (txids) dahil. 3. taraf analizlerine güvenmek yeterli veya doğru değildir. Bu olması gereken ilk şeydi”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.