a
coinnet

Kraken, Avrupa’daki Düzenleyicilere Rağmen USDT’yi Çıkarmayacak

coinnet
coinnet

Düzenleyici zorluklara rağmen, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’in Tether’in USD stablecoin’ini (USDT) listeden çıkarma planı yok.

19 Mayıs’ta, Kraken’in Varlık Büyümesi ve Yönetimi İşi Küresel Başkanı Mark Greenberg, olası bir listeden çıkarma söylentileri arasında şirketin duruşunu paylaştı. Greenberg, listelenen tutmak için “tüm seçeneklere bakacaklarını” söyleyerek Avrupalı müşterilerden USDT’ye olan talebi kabul etti.

Kripto para birimi yöneticisi, şirketin Avrupa’da henüz tanımlanmamış tüm yasal gereklilikleri yerine getireceği konusunda uyardı. Bu nedenle, Kraken’in USDT’yi listeden çıkarmak yakın gelecekte hala mümkün olabilir.

Listeden çıkarma spekülasyonları, Kraken’in MiCa kuralları uyarınca Tether’in durumunu “aktif olarak gözden geçirdiğini” belirten bir Bloomberg raporunun ardından 17 Mayıs’ta başladı.

Kraken, Almanya’da Çıkarılmış Varlıkları Listelemeyi Planlıyor

Geçtiğimiz günlerde Kraken, Almanya’daki operasyonları için DLT Finance ile yeni bir ortaklık duyurdu. Sonuç olarak, şirket yeni ortağı tarafından desteklenmeyen düzinelerce kripto para birimini kaldırarak bölge için belirsizlik yarattı.

Diğer yandan Mart ayında, kripto borsası OKX, bölgedeki euro cinsinden likiditeyi genişletmeye odaklandığını gerekçe gösterdi. Aynı zamanda Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (AEA) kullanıcılar için Tether’in USDT stablecoin’ini listeden çıkardı. OKX, USDC ve euro çiftlerine spot kripto ticaretini sınırlarken, USDT yalnızca USDC ve euro karşısında işlem görebilirdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.