a
NFT

Kripto Piyasasındaki Dalgalanmanın Ortasında Bitcoin ve XRP Analizi

coinnet
coinnet

Bitcoin (BTC) 38.000 $’lık direnç seviyesini aşarak kripto piyasalarında bir kez daha yükselişe geçiyor. Bu zorlu dirençlerin kararlı bir şekilde aşılması, altcoin yatırımcılarının Aralık ayına dair umutlarını artırıyor. XRP 0,6 $ seviyesini geri kazandı ve şimdi bir sonraki hedef belirlenmeye çalışılıyor. Lakin mevcut veriler ve teknik analizler, Ripple ‘ın yolunda zorlu bir altın oran direncini kırmak için mücadele ettiğini gösteriyor.

Ripple (XRP)

SEC davası nedeniyle zorlu bir dönem geçiren XRP için umut verici bir gelişme, SEC ‘in toplu temyiz sürecinde bir başarısızlık yaşaması durumunda bekleniyor. Fakat Ripple henüz 0,75 dolarlık altın oran direncini aşarak uzun vadeli kapanışlar elde etmekte başarılı olamadı.

Kaynak: TradingView

Ripple, son zamanlarda 0,572 dolar civarındaki 0,382 Fibonacci destek seviyesine kadar geriledi. Fakat Bitcoin ‘nin destek sağlamasıyla duyarlı bir yükseliş yaşandı. Eğer ki Bitcoin (BTC) 38.000 $ üzerindeki kapanışları sürdürür ve 40.000 $’ı hedeflerse, XRP fiyatı 0,6 $’ın altındaki seviyeleri geride bırakabilir.

Lakin Bitcoin ‘in beklenmedik bir düşüş yaşaması durumunda XRP Coin teknik olarak 0,46 dolara kadar gerileyebilir. Teknik göstergeler karmaşık sinyaller verse de, günlük grafikteki EMA’lar hala yükseliş trendini gösteriyor ve MACD histogramı da bu yükselişi destekliyor.

Bitcoin ve XRP

Fiyatın kısa vadeli dalgalanmalar gösterdiği durumlarda, kısa vadeli yatırımcılar için çeşitli kâr fırsatları ortaya çıkabilir. Fakat 0,65 dolar seviyesinin aşılması zaman alabilir. Dolayısıyla bu da özellikle bu seviyenin ortalama maliyet fiyatı olarak önemli olduğu düşünüldüğünde dirençleri daha da güçlendirebilir.

En iyimser senaryo, Bitcoin ‘in yükselirken XRP fiyatının istikrarlı kalması ve altcoinlere olan ilginin arttığı bir dönemde yeni zirvelere ulaşılması gibi görünüyor. Ancak, bu süreçten sonra 1 dolarlık hedefin gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Sonuç olarak, Bitcoin ‘in (BTC) 38.000 $’ı aşması altcoin görünümünü güçlendiriyor. XRP ise teknik verilerin büyümeye işaret etmesiyle toparlanmaya hazırlanıyor. Fiyat istikrarı ve altcoin iştahındaki artış, yeni zirvelerin kapısını aralayabilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.