a

Mastercard Exec, Piyasanın Düşmesine Rağmen Kripto Konusunda İyimser Olmaya Devam Ediyor

Mastercard Exec, Piyasanın Düşmesine Rağmen Kripto Konusunda İyimser Olmaya Devam Ediyor. Mevcut piyasa oynaklığına rağmen, dinamik ve girişimci yöneticiler ve yatırımcılar, mevcut kargaşasına rağmen kripto endüstrisinin uzun vadeli potansiyeli konusunda iyimserler. Mastercard, stratejik ortaklıklar yoluyla fırsattan yararlanarak kripto para birimine agresif bir genişleme stratejisi benimsemiştir.

Yeni ürün geliştirme ve inovasyon başkan yardımcısı Harold Bossé, kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesinin önceden düşünülenden daha erken gerçekleşeceğini öngörüyor.

Bossé, Avalanche’ın Blockchain serileriyle Güç Veren işinin bir parçası olarak Salı günü yapılan bir web seminerinde, dünyanın bir yerinden diğerine dijital varlıkları tüketen ve gönderen milyonlarca insan olduğunu belirtti.

Kripto Ve Ana Pazarlara Sürekli Odaklanma

Bossé, ”Onlar erken evlat edinenler ve yeni evlat edinenler, ancak ana pazarlara geçtik” dedi. “Bu, bu arenaya taşınan finansal kurumlar için çok önemli bir faktör olacak.”

Bossé, ondan önceki diğerleri gibi, kripto para birimi işinin mevcut durumunu internetin ilk günleriyle karşılaştırdı.

“İnternetin gelişini düşünün; hiç kimse Amazon’un bir fikir bile olabileceğini hayal etmedi; Amazon internet olmadan çalışamaz” dedi.

Mastercard yöneticisine göre, kripto para birimleri popüler hale gelmeden önce üstesinden gelinmesi gereken bir takım engeller var. Bunların arasında üst yönetim anlayışının eksikliği, ölçeklenebilirlik, maliyet ve hız ile ilgili ticari mantık ve düzenleyici hususlar olduğunu da sözlerine ekledi.

Mastercard’ın kripto ile ilgili teklifleri arasında kripto ile ilgili ödüller, kredi kartları ve kripto girişimlerinin satın alınması yer alıyor.

Ek olarak, ödeme işleme devi, kripto kredi kartları sunmak için Gemini ve Nexo da dahil olmak üzere bir dizi kripto şirketi ile çalışmıştı.

Mastercard Exec Pazar Liderleriyle Bir Araya Geliyor

Mastercard, bu yılın Ocak ayında yaptığı açıklamada, ödeme ve kripto para birimi devlerini içeren son anlaşmaların sonuncusu olan Coinbase ile bir işbirliği imzaladığını söyledi.

Coinbase müşterileri, kripto para borsasının gelecekteki NFT pazarında alışveriş yapmak için Mastercard kredi ve banka kartlarını kullanabilecekler.

Sabit Stok Performansı

Bu arada, Mastercard hissesi mevcut salgın ve piyasa kargaşası sırasında hisse senetlerinin çoğundan daha iyi performans gösterdi. Nisan 2021’den bu yana hisse senedi kabaca hisse başına 300 ila 400 dolar arasında dalgalandı.

Salı günü, pazardaki düşüşle birlikte hisseleri neredeyse yüzde 3 düşüşle 338.21 seviyesine geriledi.

Mastercard’ın baş inovasyon sorumlusu Ken Moore geçtiğimiz günlerde şirketin artık “sadece bir kart ağı” olmadığını söyledi.”

“Yeni müşteri segmentleri için yeni işletmeleri benimserken ve kurarken, bu yeni alanlarda yaratmak ve rekabet etmek için blockchain, kripto para birimleri, akıllı sözleşmeler, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve kuantum hesaplama gibi teknolojileri kullanıyoruz.”

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.