a

Facebook’un ana şirketi olan Meta, Instagram’da NFT ‘leri sergilemek için Dijital Koleksiyon Ürünlerinin Tanıtımı adlı bir açıklama paylaştı. Şirket 100 ülkeye uluslararası genişleme başlattığını duyurdu. Meta ayrıca Ethereum, Polygon ve Flow blockchainlerini destekleyen belirli Web3 cüzdanlarıyla entegrasyonların olacağını da açıkladı.

Meta `nın, 4 Ağustos’ta yaptığı açıklamaya göre, Instagram`ın bünyesinde barındırdığı dijital koleksiyon özelliğinin 100 ülkede kullanıma sunulacağını duyurdu. Özellikle, Afrika, Asya-pasifik, Ortadoğu ve Amerika kıtasındaki 100 ülkede kullanıcılara sunulacağını belirtti.

Meta’nın açıklamasına göre ayrıca, artık Coinbase Wallet ve Dapper ile cüzdan bağlantılarını, ayrıca Flow blockchaininde basılmış dijital koleksiyonları yayınlama yeteneğini destekliyor.

Şaşırtıcı bir şekilde Meta’nın 2022′ nin ikinci çeyreği için ortalamanın altında kazançlar sunmasını ve şirketin metaverse biriminin para kaybetmesini takip ediyor. Açıklama bu verilerin duyurulmasından kısa bir süre sonra geldi. Ayrıca, 30 Temmuz’da Ethereum’un kurucu ortağı , kurumsal metaverse girişimlerini eleştirdi ve Facebook’un şimdi yarattığı her şey yanlış ateşlenecek” diye ekledi.

Meta Ortaklıkları da Bünyesine Kattı

Meta 4 Ağustos günü yaptığı açıklamada, Instagram’ın NFT sunumuna kadar, Instagram’da dijital bir koleksiyon yayınlama veya paylaşma ile ilgili herhangi bir ücret yok dedi. Şirket ayrıca Metamask, Rainbow, Coinbase Wallet, Dapper Wallet ve Trust Wallet gibi cüzdanlarla bağlantılarını desteklediğini de açıkladı.

Meta’nın açıklamasında konuyu; “Bu özellik, bir dijital cüzdan bağlamayı, dijital koleksiyonları paylaşmayı ve yaratıcı ile koleksiyoncuyu otomatik olarak etiketlemeyi içeriyor.” diye özetliyor.

NFT’leri Instagram’a tanıtan Meta, Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri’yi takip ediyor ve sosyal medya uygulamasını ve bu teknolojiyi hayata geçireceğini belirtiyor. Daha sonra Mart 2022’nin ortalarında Meta CEO’su Mark Zuckerberg , Instagram’ın yakın vadede NFT’leri platforma getireceğini söylemişti.

Instagram, 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kuruldu ve resmi olarak Facebook Inc. olarak bilinen Meta Platforms tarafından 2012 yılında 1 milyar dolarlık nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla satın alındı. Şimdi ise Meta ınstagram`ı daha farklı bir boyuta taşıyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.