a
NFT

Pantera Capital Bitcoin Fiyat Hedefini Açıkladı!

coinnet
coinnet

Kripto fonu Pantera Capital, bir sonraki Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliğinin 2024’ün başından itibaren bir boğa rallisi başlatacağın beklediğiniı söylüyor.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ve diğer yöneticiler; yatırımcılara Bitcoin fiyatının Kasım ayı boyunca dibe vurması ve bir sonraki yarıdan önce hız kazanması muhtemel olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in yarıya indirilmesi olayı, madencilerin blok ödüllerinin yarıya indirilmesi ve bunun sonucunda arzın azalmasıdır. Geçmişte, Bitcoin fiyatı yarılanma olaylarından önce ve sonra yükseldi. Bir sonrakinin bu baharda olması bekleniyor.

“Bitcoin tarihsel olarak yarıya inmeden 477 gün önce dibe vurdu, ardından yukarı doğru yükselişe geçti. Yarılamadan sonraki yükselişler, yarılamadan bir sonraki boğa döngüsünün zirvesine kadar ortalama 480 gün sürdü. Tarih tekerrür edecek olsaydı, Bitcoin’in fiyatı 30 Kasım 2022’de düşecekti. Daha sonra 2024’ün başlarında bir yükseliş ve ardından gerçek yarılamadan sonra güçlü bir yükseliş hareketi görecektik. Aşağıdaki grafik, Bitcoin performansı önceki yarıya indirmeler etrafında tekrarlarsa neler olabileceğini göstermektedir.”

Pantera Capital, Bitcoin’in fiyatının Mart 2024’te gerçekleşmesi beklenen bir sonraki yarıya kadar 36.000 dolara yükseleceğini ve ardından boğa koşusunu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 149.000 dolara çıkaracağını tahmin ediyor.

Pantera Capital Bitcoin Yarılanmasını Gerekçe Gösteriyor

2020 yarılaması, yeni Bitcoin arzını önceki yarıya göre %43 azalttı. Fiyat üzerinde %23 gibi büyük bir etkisi oldu. Bir sonraki yarıya indirmenin 22 Mart 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Çoğu Bitcoin şu anda dolaşımda olduğundan, her bir yarılanma, yeni arzdaki azalmanın neredeyse yarısı kadar büyük olacaktır. Tarih tekerrür etseydi, bir sonraki yarılanma Bitcoin’in yarılamadan önce 36.000 dolara ve sonrasında 149.000 dolara yükseldiğini görecekti.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 16.887 dolardan işlem görüyor.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.