a

Peter Schiff, Bitcoin’in Bir Balon Olduğunu Söyledi

Peter Schiff Twitter’da, Bitcoin tüccarları tarafından gösterilen inanç düzeyine göre Bitcoin’in şimdiye kadar gördüğü en büyük balon olduğunu söyledi.

Bitcoin’e yaptığı eleştirilerle tanınan Peter Schiff, daha önceki başarısız tahminlerinin aksine, bu defa Bitcoin’in gerçekten ölmekte olduğunu belirtti.

20 Ekim 2020’deki fiyat artışından kısa bir süre önce, yatırımcı ünlü kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini boşa çıkarmak için Twitter’a giderek bunun şimdiye kadar gördüğü en kötü balon olduğunu ilan etti. Schiff, “alıcıların ticaretinde sahip oldukları inanç düzeyinin” çok yüksek olduğunu belirtti. Hatta bu inancın dot-com balonu ve 2006’daki emlak krizindeki inancı bile geride bıraktığını iddia etti.

“Varlığın değerini, alıcıların inancı düzeyinde ölçecek olursak, Bitcoin şimdiye kadar görmüş olduğum en büyük balon. Bitcoin alıcıları dotcom ya da 2006 yılındaki ev alıcılarından kendilerine daha çok güveniyorlar”

Schiff’in, Bitcoin tüccarlarının genelliğine ilişkin inanç düzeyini nasıl ölçtüğünü söyleyemeyiz; ancak geçmiş deneyimlere dayanarak, Peter Schiff’in Bitcoin’in çökeceğine dair yüksek bir inancı olduğunu da söyleyebiliriz.

Redditor Blockchaincenter_de tarafından paylaşılan bir görüntü, Schiff’in tweetlerinin gelişimini gösteriyor. Tanınmış yatırımcı, Bitcoin için aykırı bir fiyat göstergesi olduğundan kripto topluluğu içinde bir tür şaka aracı haline geldi.

Peter Schiff  “BTC 10.000 Doların Altına Düşecek”

Peter Schiff, BTC’nin yakında 10 bin doların altına düşeceğini söyledi. Takipçilerini de konu hakkında tartışmaya davet etti.

2008 mali krizini tahmin etmesiyle ünlenen Schiff, Satoshi’nin BTC’yi yaratma nedenlerinden bir tanesini açıkladı. Schiff’e göre Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde yükselmesi ve aynı güçle düşmesi BTC’nin kendine ait bir özelliği. Bu da BTC’nin bir balon olduğunu gösteren emarelerden bir tanesi.

Schiff, Bitcoin’in kendine özgü bir değeri olmadığını belirtti. altının  değer depolamanın ötesinde çoklu kullanımları nedeniyle daha iyi performans gösterdiğini iddia ediyor.

Schiff Gold LLC’nin tanınmış yatırımcısı ve CEO’su, aynı zamanda, güvenlik ve gizlilik ihtiyacı olan yüksek profilli müşterilere hizmet vermeye odaklanan Porto Riko merkezli bir banka olan Europacific Capital’in arkasındaki kişidir. Şu anda bankası, Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en kapsamlı vergi dolandırıcılığı soruşturmalarından birinin hedefi halinde görünüyor.

Kaynak: CryptoPotato

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.