a

PSG, Resmi Kripto Ortağını Duyurdu!

Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain(PSG), kripto para borsası Crypto.com anlaşmaya vardığını duyurdu.

coinnet
coinnet

Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain(PSG), kripto para borsası Crypto.com anlaşmaya vardığını duyurdu.

Crypto com, bu sponsorluk anlaşmasının ücretinin büyük bir bölümünü borsanın kendi tokenı olan CRO token ile ödeyecek. CRO’nun yaklaşık 4,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile küresel olarak en iyi 40 tokenın arasında yer aldığını belirtmekte fayda var. Yapılan anlaşma, bunun yanında Crypto.com’un NFT (Non-fungible token) platformunda kulübün NFT‘lerinin sergilenmesini içeriyor. Kripto para borsası kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, Paris Saint-Germain ile yapılan ortaklığın, şirketin “dünyanın kripto para birimlerine geçişini” hızlandırma misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olacağını vurguladı. PSG Baş Ortaklıklar Sorumlusu Marc Armstrong aracılığıyla anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Armstrong, her iki kuruluşun da aynı inovasyon tutkusunu ve en tepeye ulaşmak için aynı tutkuyu paylaştığını belirtti.

Spor endüstrisi ve kripto para platformları son zamanlarda daha iyi hizmet sunumu için güçlerini birleştirmeye devam ediyor. Crypto.com özellikle UFC , Serie A, Formula 1 ve NHL gibi birçok farklı spor dalıyla işbirliği yapıyor. Popüler kripto para platformunun dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcısı var. Bitcoin türevleri borsası BitMEX de geçtiğimiz günlerde İtalyan futbol devi AC Milan ile güçlerini birleşmişti. Bu işbirlikleri spor kulüplerine ek gelir sağlarken, ortaklık kurulan borsalar da hacim artışı yaşatıyor. Bunun yanında taraftarlar, kulüp tokenları ile kulüp içi çeşitli oylamalarda oy kullanma hakkına sahipolurken, kulübün NFT koleksiyonunda özel sanat eserlerini satın alabiliyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.