CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Rusya’nın Kripto Para Yasa Taslağı Yenilendi! Yasak Mı Geliyor?

, Rusya’nın Kripto Para Yasa Taslağı Yenilendi! Yasak Mı Geliyor?

Rusya’nın dijital varlıklar hakkındaki yasa tasarısı revize edildi ve artık tasarıda kripto para birimlerinin alım satımı ile piyasaya sürülmesine yönelik de yasaklamalar olduğu iddia ediliyor.

Rusya Merkez Bankası Kripto Paralara Karşı Harekete Geçti! Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre kripto paraların alım satımı ve piyasaya sürülmesi gerçekten de büyük ölçüde yasaklanabilir. Banka aslında 2019 yılının Aralık ayında kendi yöntemini kullanarak bir tokenlaştırma programı başlatsa da, bu programdan pek verim elde edememişti.

Şimdi yapılan yeni değişimin onaylanması durumunda ise kripto paralar resmen yasaklanmış olacak. Yine de mevcut küresel kriz ve panik durumu Rusya içerisindeki yasal süreci yavaşlattı ve tasarının ne zaman görüşüleceği bilinmiyor.

Rusya Merkez Bankası kurumsal departman yöneticisi Alex Guznov, konu hakkında yaptığı açıklamada kripto paraların Rusya içerisinde yasal varlıklar olmaması gerektiğini vurguladı ve ekledi:

Rusya Merkez Bankası daha önce kripto paralarla ilgili tartışmalarda oldukça aktif bir rol almıştı. Aslında kripto paralarla ilgili tartışmalar geçtiğimiz yılın bahar döneminden beri sık sık yaşanıyor. Diğer yasamanlar kripto paraların yasal olabileceğini belirtseler de, Rusya Merkez Bankası lider kripto para birimi Bitcoin de dahil hiçbir kripto paranın ülkede yasal ilan edilmemesi gerektiğini savunuyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Gartner Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Hilal DERİN

Dogecoin Geliştiricileri Yeni Güncellemeyi Duyurdu

Hilal DERİN

Amerikan Bankası Bitcoin hizmetini açıkladı

Ulaş UÇAR

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku