a
coinnet

Shibarium Kesintisi Yaşandı: Operasyon ve Kullanıcı Deneyiminde Sorun!

coinnet
coinnet

Shiba Inu platformu için Layer-2 ağı olan Shibarium kesintisi gördü. Platformun operasyonlarını ve kullanıcı deneyimini etkileyen geçici bir kesintiyle karşı karşıya kaldı. Bu gelişme, Shibarium işlem sayısının geçen hafta %160’lık bir artışa tanık olduğu bir zamanda geldi.

Shibarium Kesintisi Doğrulayıcılardan Mı Kaynaklandı?

Shiba Inu ekosisteminin önde gelen geliştiricisi Kaal Dhairya, kesintinin tipik olarak Shiba Inu doğrulayıcıları arasında meydana gelen ağ sorunlarından kaynaklandığını belirten başka bir güncelleme sağladı. Doğrulayıcılar, ağ bütünlüğünü korurken Shibarium’daki işlemleri onaylamaktan sorumlu tuttu.

Dhairya, birkaç saat süren sorunun artık çözüldüğünü de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, hala harici RPC’ler (Uzak Prosedür Çağrıları) gibi Shibarium ile ilgili birkaç hizmet var ve ağın resmi blok gezgini olan Shibariumscan kesinti yaşıyor.

Dhairya ayrıca, geliştiriciler bu arada önemli düzeltmeleri uygulamak üzerinde çalışırken, bu iki hizmetin bir süre daha kesintiyle karşı karşıya kalmaya devam edebileceğini de sözlerine ekledi. Geliştirici, Shibarium’un altyapısına dahil olan tüm harici geliştiricilerin, Telegram ve Slack’teki paylaşılan kanallar aracılığıyla iletişimi kolaylaştırmak için kendisine ulaşmasını istedi.

Shibarium kesintisi ile ilgili, geçen yıl Ağustos 2023’te piyasaya sürülmesinden bu yana en geniş ve kapsamlısı oldu. Piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Shibarium, ana ağ RPC’sinin çevrimdışı olmasına neden olan teknik bir aksaklıkla karşılaştı. Bu, Shibarium’u özel moda geçmeye zorladı ve geliştiricilerin günün her saati çalışmasına neden oldu.

Son kesintiye rağmen, Shiba Inu (SHIB) fiyatı çok fazla satış baskısı ile karşı karşıya kalmadı. Basın zamanında, SHIB 0.00002704$’a kadar %2,78 işlem görüyor. Piyasa değeri 16 milyar doları geçiyor.

Layer-2 Platformu İçin UI Yükseltmesi

Shiba Inu, kullanıcılar için hızı ve erişilebilirliği artırmayı amaçlayan Shibarium UI’de önemli bir yükseltmeyi açıkladı. Güncellenmiş arayüz artık MetaMask, Coinbase Wallet ve diğerleri ile entegrasyon da dahil olmak üzere genişletilmiş cüzdan uyumluluğuna sahiptir.

Bu iyileştirmelerle Shibarium, tüm kullanıcılar için daha sorunsuz ve sezgisel bir deneyim vaat ediyor. Yükseltme, kullanıcı merkezli tasarıma öncelik vererek ve platform performansını düzene sokarak, Shiba Inu için topluluğu için sorunsuz bir ortam sağlamada önemli bir adımı temsil ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.