a
coinnet

Solana (SOL) Boğa Piyasasının Paylayan Yıldızı Olabilir! Önemli Detaylar

coinnet
coinnet

2022 yılındaki FTX salgınının kayda değer bir zayiatı olmasına rağmen Solana (SOL) fiyatı emsallerini gölgede bırakmaya devam ettiği için 2023 yılında tüm olasılıklara meydan okudu. Son 30 gün içinde Solana değeri %180 artarak 11 Kasım’da 62 $’a kadar yükseldi. Fakat SOL ‘un yükselen fiyatı tokenın gösterdiği tek ilginç şey değil. Bir zamanlar ölü olarak tanımlanan bir token için muazzam bir güç göstermiştir.

Büyük Oyuncular Burada

Ünlü bir analiste göre FTX varlıklarını tasfiye etme kararı aldıktan sonra son üç haftadır günlük 250.000 ila 700.000 civarında satış yapıyor. Satışlar ne olursa olsun Solana düşüşe geçmedi. Aksine fiyat yukarı yönü seçti.

Bu arada SOL fiyat hareketini destekleyen başka kuruluşlar da oldu. Bunların en önemlilerinden biri Grayscale Solana Trust (GSOL). Sahipliğe izin veren Solana ‘nın aksine GSOL yatırımcıların tokena sahip olmadan yalnızca SOL ‘a maruz kalmalarına izin veriyor.

Yahoo Finance’in verilerine bakıldığında varlığın hisse başına fiyatının 202 $ olduğu görülüyor. Ayrıca prim oranı son 24 saat içinde %76,99 oranında artmıştır. Bu büyüme GSOL’e tahsis edilen kurumsal parada bir artış olduğu anlamına geliyor.

Solana Fiyatı (Kaynak: Yahoo Finance)

Solana (SOL) Geri Dönüşe Direniyor, Gözler 70 Dolarda

Buna karşılık olarak Solana değeri de üstün bir güç göstermiş ve satış baskısına direnmiştir. Ayrıca kurumsal likidite Solana piyasasına akmaya devam ederse, SOL büyümesini yavaşlatmayabilir.

Bunun yanı sıra SOL/USD günlük grafiğinde gösterildiği gibi Göreceli Güç Endeksi (RSI) 88,28 idi. Tipik olarak, bunun gibi RSI okumaları aşırı alım olarak kabul edilir. Yani SOL fiyatının tersine dönmesi gerekiyor.

Fiyat 62 $’dan düşmüş olsa da piyasanın sahip olduğu yükseliş hissi ve token talebi 58 $’ın altına düşmemesini sağladı. Solana mevcut satın alma momentumunu sürdürürse, fiyat 70 $ yönüne gidebilir.

Lakin bundan önce muhtemelen 55 $’a kadar bir geri çekilme şansı var. Bollinger Bantlarının (BB) üst bandı SOL ‘a 58,93 dolardan dokundu ve aşırı alım olduğunu da gösterdi. Bununla birlikte BB genişlemesi kısa vadede muazzam fiyat dalgalanmaları olabileceği anlamına geliyor.

SOL/USD 4 Saatlik Grafik (Kaynak: TradingView)

Dolayısıyla Solana değerinde üstel bir artış beklemek yersiz değildir. Uzun vadede etrafındaki mevcut heyecan göz önüne alındığında Solana ‘nın bir dizi mavi çipli kripto para biriminden daha iyi performans gösterme şansı yüksektir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.