a
coinnet

Solana (SOL) Vadeli İşlemleri Coinbase’de Listelendi!

coinnet
coinnet

En iyi kripto borsası Coinbase yeni bir Solana listesini duyurdu. Coinbase attığı bir tweet ile Solana ve Avalanche için yaklaşan sürekli listelemeleri duyurdu. Bunlar SOL-PERP ve AVAX-PERP. Coinbase, Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced platformlarında hem Solana hem de Avalanche sürekli vadeli işlem sözleşmeleri için destek ekleyecek.

Duyuruya göre SOL-PERP ve AVAX-PERP piyasaları likidite koşullarının karşılanması halinde 14 Kasım saat 16:00’da (UTC) veya civarında açılacak. Coinbase geçtiğimiz ay ABD dışındaki uygun yargı bölgelerindeki Coinbase gelişmiş kullanıcıları için sürekli vadeli işlemlerin başlatıldığını duyurmuştu.

Bu hamle, kripto borsasının sofistike perakende tüccarlara yönelik platformu Coinbase Advanced’de sürekli vadeli işlemlerin başlamasına olanak tanıyor. Başlangıçta dört sürekli sözleşme listelendi: XRP, BTC, ETH ve LTC. Bu teklif şimdi Solana ve AVAX sürekli vadeli işlemlerinin yaklaşan listeleriyle genişledi.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi

Solana Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 54 $ sınırını aşarak kayda değer bir artış gösterdi. Bu yükselişin FTX’in iflas eden mal varlığının SOL tokenlarını satmaya devam ettiği bir dönemde gerçekleşmesi dikkat çekti.

Eylül 2023’te Delaware İflas Mahkemesi, iflas eden borsanın 55,75 milyon SOL içeren varlıklarının satışına izin verdi. Bir blockchain analiz firması olan Lookonchain, SOL ‘un geçen hafta yaklaşık %50 oranında arttığını bildirdi. SOL yükseldiğinde, FTX’in Solana satmak için dışarı çıkardığını fark ediyor.

Geçtiğimiz hafta FTX, 230 milyon dolar değerinde 3,96 milyon SOL ‘u elden çıkardı ve 215 milyon dolar değerinde toplam 3,7 milyon Solana transfer ederek 253.407 SOL ya da 14,75 milyon dolar bıraktı.

Yatırımcılar satışların asgari etkisini, iflas işlemlerinden elde edilen tokenların bir kısmının kazanılmış ya da kilitlenmiş olması olarak algıladı ve bu nedenle Solana yükseldi. Ayrıca, FTX tasfiye stratejisinin bir parçası olarak, haftalık 100 milyon dolarlık bir satış kısıtlaması uygulandı. Solana (SOL) son 24 saatte %0,70 düşüşle yazı yazıldığı sırada 58,67 $’a geriledi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.