a

Stablecoin Tether, Bitcoin Yatırımlarında Daha Fazla BTC HODL Edecek

coinnet
coinnet

Tether 8.889 BTC satın alarak rezervlerini şu anda 5.26 milyar dolar değerinde 75.354 BTC’ye yükseltti. Stablecoin, yaklaşık 627 milyon dolar değerinde 8.889 bitcoin daha satın alarak Bitcoin varlıklarını genişletti.

Bu satın alma, Arkham Intelligence’ın verilerine göre mevcut değeri 5,26 milyar dolar olan toplam Bitcoin rezervlerini 75.354 BTC’ye yükseltiyor. Girişim, Eylül 2022’de Tether’in nakit ve Hazine tahvilleri gibi geleneksel varlıkların ötesini çeşitlendirmek için Bitcoin’i portföyüne entegre etmesiyle başladı.

Tether CEO’su Bitcoin Alımını Paylaştı

CEO Paolo Ardoino’ya göre, stablecoin rezervlerinden elde ettiği kârın %15’e kadarı artık Bitcoin’e yönlendiriliyor. Bitcoin’in sınırlı arzını ve geniş kabulünü bu yatırım kararı için kilit faktörler olarak belirtiyor.

Bitcoin’e doğru bu stratejik hareket, Tether için önemli kar kazançları ile sonuçlandı. 2023’ün son çeyreğinde 2,85 milyar dolarlık rekor kıran net kara katkıda bulundu.

Kârlar, ABD’den gelen operasyonel kazançlarla desteklendi. Hazine payları, altın ve Bitcoin rezervlerinin artan değeri. Apollo Sats’a göre Tether, Fidelity’nin FBTC ve MicroStrategy gibi büyük oyuncuların hemen arkasında, altıncı en büyük Bitcoin sahibi olarak duruyor.

Lider pozisyon, toplam 501 bin BTC tutan dokuz yeni spot ETF tarafından rezerv edildi. Bu eylemler aracılığıyla Tether, kripto para birimlerinin dönüştürücü potansiyeline olan inancını gösteriyor. Kendisini dijital varlıkların geleneksel finansa benimsenmesi ve entegrasyonunda öncü olarak konumlandırıyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.