CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Tether Davası Hakkında Her Şey

tether, Tether Davası Hakkında Her Şey

Tether şirketi olan iFinex ve NYAG davası 15 Ocak’ta başlıyor. Peki bu dava hakkında bilmemiz gerekenler neler?

Kripto para dünyasında pek çok kişi yaklaşan dava hakkında konuşuyor.

Tether Davası Neden Açılmıştı?

Nisan 2019’da, New York Başsavcısı ofisi (NYAG), popüler kripto para birimi borsası Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybettiğini ve daha sonra bu açığı kapatabilmek için bağlı stabilcoin operatörü Tether’den fon kullandığını iddia etti.

Tether ise yaptığı açıklamada, iddiaların kötü niyetli bir biçimde yazıldığını ve yanlış iddialar ile dolu olduğunu belirtti.

Mayıs 2019’da Yargıç Joel Cohen, NYAG ofisinin 29 Temmuz’da duruşmaları gerçekleşene kadar iki şirketten gelen belgeler için talep üzerine kısmi bir konaklama izni verdi. Bu duruşma sırasında, davadaki yargıç Joel Cohen, davanın devam edip etmeyeceği veya görevden alınıp alınmayacağı konusunda nihai bir karar vermeye hazır olmadığı için ön ihtiyati tedbiri uzatmaya karar verdi. Bu nedenle, bu emri 90 gün uzattı.

Ancak Ağustos ayında, NYAG, 850 milyon doları örtbas etmenin yanı sıra, Bitfinex ve Tether’in New York müşterilerine iddia ettiklerinden daha uzun süre hizmet ettiğini iddia ederek davayla ilgili yeni kanıtlar sundu.

Esasen, NYAG, Bitfinex’in Leo’nun ilk borsa teklifine de saldırdı ve “Martin yasasına tabi bir menkul kıymet ihracı ile ilgili her göstergeye sahip olduğunu ve ihraç edilmesinin soruşturma altındaki konularla ilgili olduğuna inanmak için bir neden olduğunu” iddia etti.

Belgelerin Teslim Edilmesi

Eylül 2020’de Yargıç Cohen, Bitfinex ve Tether’in finansal ilişkilerini ve tarihini NYAG’IN ofisine detaylandıran belgeleri teslim etmesi gerektiğine karar verdi. Buna ek olarak, Tether’ın Bitfinex’e 90 gün daha borç vermesini yasaklayan bir ihtiyati tedbiri de uzattı.

Ancak, 9 Aralık 2020’de, Başsavcı Letitia James, Justice Cohen’den son tarihi 15 Ocak 2021’e kadar uzatmasını isteyen bir istekte bulundu. James, ” taraflar, 354 emrine yanıt olarak belgelerin üretimi konusunda işbirliği yapmaya devam ediyor ve üretimin önümüzdeki haftalarda tamamlanabileceğini tahmin ediyor.”

Tether Davası İçin 15 Ocak Neden Önemli?

Bununla birlikte, bu yazının yazıldığı zamana ve 15 Ocak son tarihinin önemine ulaşıyoruz. Bu durumda bunun kritik bir nokta olmasının birkaç nedeni vardır. İlk olarak, iFinex’in NYAG’ın soruşturmasına devam etmesi ve iddialarının esasını daha da kanıtlaması için gerekli bilgileri üretmesini gerektirir.

Ve belki de daha da önemlisi, dokümantasyonun niteliğidir. Özünde, iFinex, Bitfinex ticaret platformunda USDT ve Bitcoin ile ilgili Ticaret faaliyetlerinin yanı sıra, belirli ihraçlara ve itfa işlemlerine ilişkin USDT, bankalar, belgeler ve iletişimlerin ne zaman ve nasıl verileceğini, ne zaman ve nasıl verileceğini belirledikleri süreç hakkında materyaller üretmelidir.

Bu, USDT’NİN piyasadaki en popüler ve en büyük stablecoin olduğu için tüm kripto para birimi alanı için bir dönüm noktasıdır. Bunu yayınlayan şirket geçmişte birçok skandalda yer aldı ve birçoğu aslında ABD doları tarafından desteklendiği gerçeğini sorguladı.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Bitcoin 35 Bin Dolar Bariyerini Aştı

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin Cash(BCH) Retest mi Yapıyor? (BCH/USD Analizi)

Doğan Şahin

Huobi, Polkadot Ekosistemini Destekliyor

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku