a
coinnet

Tüm Amerika Instagram ve Facebook Kullanıcıları NFT Paylaşabilecek- Nasıl mı?

coinnet
coinnet

Geçtiğimiz aylarda Meta`nın Instagram ve Facebook` a NFT özelliği entegre edeceğini duyurmuştuk. O habere buradan ulaşabilirsiniz. Meta’nın tüm ABD merkezli müşterileri artık şirketin NFT paylaşım özelliklerine erişebiliyor. Büyük sosyal medya platformu Meta, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm Facebook ve Instagram kullanıcıları için NFT paylaşım özelliğini etkinleştirdi ve cüzdanlarını bağlamalarına izin verdi. Ayrıca, 100 ülkedeki içerik oluşturucular ve koleksiyoncular bu özelliğe erişebilir.

Mayıs ayında Meta , ABD’de az sayıda yaratıcı ve koleksiyoncu kullanarak NFT paylaşım özelliğini test edeceğini duyurdu. Şimdi, teknoloji devi Meta, dijital cüzdanlarını her iki sosyal medya platformuna bağlayabildikleri için, ülkedeki Facebook ve Instagram kullanan tüm kullanıcılara işlevselliği resmen açıkladı. Meta ‘nın duyurusu 2022’de şimdiye kadar metaverse birimini inşa ederken 5,7 milyar dolar kaybettiğini açıklamasından bir ay sonra geldi. Bundan birkaç ay sonra ise Instagram ve Facebook kullanıcılarına duyuruldu. Ayrıca, ABD merkezli kullanıcılar artık dijital koleksiyonlarını iki dev sosyal medya platformunda çapraz yayınlayabilirler. 29 Eylül’de güncellenen bir blog gönderisine şunlara yer verildi:

“Bugün ABD’de Facebook ve Instagram ‘daki herkesin artık cüzdanlarını bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz. Bu, insanların sahip oldukları dijital koleksiyonları hem Facebook hem de Instagram’da çapraz paylaşma olanağını içeriyordu. Ek olarak, Instagram’da dijital koleksiyonların bulunduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilir.”

Ayrıca daha önce Ağustos ayında bildiğirdiğimiz üzere Meta Instagram ve Facebook, MetaMask, Coinbase Wallet, Rainbow ve Dapper Wallet gibi cüzdanlar için destek başlattı. Firma ayrıca Ethereum, Flow ve Polygon blockchain ağlarını da destekliyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.