CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Türkiye’de kripto para piyasası

Türkiye kripto piyasası, Türkiye’de kripto para piyasası

Türkiye kripto piyasası Artık ne çok duyuyoruz Bitcoin, Ethereum  ve diğer kripto paralara yatırım yapan insanları…

Teknojiye ne kadar açık bir toplum olduğumuzu anlamak için ülkemizdeki akıllı telefon satışlarına bakmak yeterli.

Teknoloji her alandaki alışkanlıklarımızı  değiştirdiği gibi yatırım alışkanlıklarımızı da değiştiriyor ve kripto paralar hayatımıza giriyor .Mazisine baktığımız zaman ilk bitcoin satışı Ocak/2009 tarihinde yapılıyor yani 12 yıllık bir süreç.Türkiye kripto paralar için güzel bir pazar ve bunun farkına varan kripto para sahipleri Telegram üzerinden Türkçe proje grupları oluşturuyor ve yatırımcıya bire bir ulaşma şansı buluyor.

Yaşadığımız pandemi dönemi  herkesin evlerine kapanmaları, internet üzerinde daha çok vakit geçirmeleri kripto piyasasının popülaritesini arttıran diğer bir faktör. Bunun yanında Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paraların yaşadığı fiyat artışları da göz önüne alındığında kripto piyasası  herkesin ilgisini çekiyor.

2020 Aralık ayı itibariyle Türkiye’de 2.5 milyon kripto yatırımcısı olduğu düşünülüyor. Bu yatırımcıların yerli ve yabancı borsalarda yarattığı günlük işlem hacmi 1 milyar dolar civarında. 2019 yılıyla kripto piyasa hacmi kıyaslaması yaparsak yaklaşık 5 katlık bir artış görüyoruz.

Dünya ile bir kıyaslama yaparsak da en çok kripto para tutan kesim sıralamasında % 20 ile Türk yatırımcılar ön sıralarda yer alıyor.

Ülkemizde 20 den fazla kripto para platformu faaliyet gösteriyor. Bu platformlar kullanıcılara Türk lirasıyla  ile para yatırma-çekme imkanları sağlıyor. Yatırımcılar biraz tecrübe kazandıktan sonra hem hacim hemde coin çeşitliliği açısından daha zengin olan yabancı borsaları da tercih edebiliyor.

Benzer Yazılar

Ethereum Fiyatı 900 Doları Geçti

Hilal DERİN

E-Bebek Firması Hacklendi: Hacker’lar Fidye Olarak Bitcoin İstiyor

Sezer

Ethereum Blockchain, ABD Bürokrasisine Yardımcı Olabilir

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku