CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Twitter BTC: Tesla’dan Sonra Twitter da Bitcoin Almayı Düşünüyor

Twitter BTC, Twitter BTC: Tesla’dan Sonra Twitter da Bitcoin Almayı Düşünüyor

Sosyal medya devi Twitter BTC alıp bilançosuna koyacak bir sonraki şirket mi oluyor? Şirketin CFO’su, firmanın bunu düşünceleri arasına eklediğini scöyledi.

Twitter Finans Direktörü Ned Segal, dev sosyal medya platformunun potansiyel olarak bitcoin’i bilançosuna koymaya çalıştığını söyledi. Ek olarak, yönetici, Twitter’ın ilk kripto para biriminde ödeme yapılmasını talep ederlerse çalışanları ve satıcıları barındırma seçeneklerini araştırdığını söyledi.

Twitter BTC’yi Bilançosuna Koyacak mı?

Görünüşe göre Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın alması oyunu tamamıyla değiştirdi. Çünkü çok sayıda ana akım medya kuruluşu diğer şirketlere kendi görüşlerini ve varlıkla olası ilgilerini sormak için girişimde bulundu.

Twitter’ın CFO’su Ned Segal, CNBC’nin Squawk Box’a çıktığı sırada böyle bir soru alan en son kişiydi. Sosyal medya platformunun diğer şirketlerin hamlelerinden öğrenmek için neler yaptıklarını “yakından izlediğini” ve Tesla’nın BTC satın alımının fark edilmediğini belirtti.

Segal, Twitter’ın birincil kripto para birimini bilançosuna yerleştirme olasılıklarını araştırdığını, ancak bununla ilgili talep için şunları kaydetti:

“Bilançomuzu düşündüğümüzde, insanlara nasıl ödeme yapabileceğimize bağlı olarak nasıl yatırıldığını ve yatırıldığı para birimini düşünüyoruz.

Çalışanlara bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda nasıl ödeme yapabileceğimizi veya satıcıya bitcoin ile ödeme yapılmasını isterlerse bakiyemizde bitcoin olması gerekip gerekmediğini düşünmek için pek çok ön plan yaptık. “

Twitter bu seçeneği düşünse de Segal, şirketin henüz bir değişiklik yapmadığını söyledi.

Jack Dorsey ne dedi?

Twitter BTC hakkındaki görüşleri hakkındaki soruyu alan Segal, BTC’nin tanınmış bir destekçisi olan şirketin CEO’su Jack Dorsey’e yönlendirildi. Dorsey’in de yönettiği finansal hizmetler şirketi Square, 2020’nin sonlarında 50 milyon dolarlık bitcoin satın almıştı.

Ek olarak, yönetici Twitter biyografisini geçen yıl yalnızca “Bitcoin” kelimesini gösterecek şekilde güncelledi ve henüz değiştirmedi. Dorsey, Twitter’ın eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını yasaklama kararını savunurken kripto para birimini de övdü .

Bu nedenle, bir Bitcoin düğümünü çalıştıran yönetici, Twitter’ın BTC’yi bilançosuna koyma kararına ağırlık veren son parça olabilir.

Kaynak: cryptopotato

Tesla’nın Bitcoin aldıktan sonra kripto para piyasasında oluşan değişimleri okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

KSK Token Geliyor!

Yavuz Cem AKYOL

SEC Başkanı Jay Clayton: Hisse Senetleri ‘’Çok İyi Olabilir’’ Tokenize Edilebilir!

Kasım ERTAŞ

Binance Borsası Yakında BNB Yakımı Yapabilir

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku