a
coinnet

USDC Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Üzerinde Piyasaya Sürülüyor

coinnet
coinnet

Circle USD Coin’i (USDC) 8 haziranda Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Arbitrum’da (ARB) yerel olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. Stablecoin ihraççısı bu yerel USDC ‘nin Arbitrum ekosisteminin resmi sürümü olacağını ve sonunda şu anda Arbitrum’da bulunan ve Ethereum’dan köprülenen USDC ‘nin yerini alacağını söylüyor. Bu doğrultuda şu ifadelere yer verilmiştir:

“Arbitrum, likiditenin zaman içerisinde köprülü USDC’den yerel USDC’ye sorunsuz bir şekilde geçişini sağlamak için ekosistem uygulamalarıyla birlikte çalışacaktır. Arbitrum Köprüsü’nde ani bir değişiklik olmayacak ve USDC ‘yi Ethereum’a ve Ethereum’dan köprülemek için normal şekilde çalışmaya devam edecektir.”

Arbitrum yerel bir USD Coin’in avantajlarının Circle aracılığıyla kurumsal giriş ve çıkışları ve köprüden para çekme gecikmelerinden kurtulmak için bir çapraz zincir aktarım protokolünden gelecek desteği içerdiğini söylüyor. Circle’a göre yerel USDC de tamamen rezerve edilecek ve ABD doları için 1:1 oranında her zaman kullanılabilir olacak.

Bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık olarak 29 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan USDC, Tether USD’nin (USDT) ardından en büyük ikinci sabit coindir. USDC genel olarak beşinci en büyük dijital varlıktır.

USDC Circle’ın 40 milyar dolarlık nakit rezervinin 3,3 milyar dolarının çökmüş olan Silicon Valley Bank’da (SVB) sıkışıp kaldığı haberinin ardından mart ayında kısa süreliğine dolar karşısında değer kaybetti. Stablecoin yaklaşık olarak üç gün sonra hızla 1,00 $ aralığına geri dönmeden önce 0,877 $’a kadar düştü.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.