a
NFT

XRP Fiyat Analizi, İşte Kripto Para İçin Önemli Seviyeler!

coinnet
coinnet

15 Ağustos 2023’te XRP ile ilgili bir görüş dikkat çekti. X’te (eski adıyla Twitter’da) Irish red crypto (İrlandalı kırmızı kripto) adını kullanan bir kripto para analisti, XRP için umut verici bir yörüngeye işaret eden cesur bir tahminde bulundu.

Irish red crypto bu doğrultuda şu ifadelere yer vermiştir; ”$XRP hakimiyeti için sırada %13’e yükseliş var. Dolayısıyla bu da mevcut piyasa değerine göre XRP için 169 milyar $ piyasa değeri anlamına geliyor (XRP başına 3,30 $). Bu sadece başlangıç olacak. XRP’nin yapacaklarına hazır değilsiniz. Herkes kısa vadeli bakıyor ve büyük resmi görmezden geliyor.”

XRP Analizi

Analist tweetinde XRP için yükseliş görünümünü ifade ederek, piyasa hakimiyetinde %13’e kadar potansiyel bir artış olduğunu öne sürdü. Mevcut piyasa dinamikleri göz önüne alındığında bu artış XRP’nin değerini kayda değer bir şekilde 3,30 $’a yükseltecektir. Bununla birlikte bu tahmin daha da cesur bir iddiayla birlikte geliyor. 3,30 dolara tırmanış, kripto para birimi için çok daha büyük bir yükseliş eğiliminin sadece başlangıcı olacaktır.

Bunu detaylandıran analist piyasadaki yaygın bir eğilimi vurguladı. Pek çok tüccar ve yatırımcı kısa vadeli kazançları sıfırlama eğilimindedir. Ona göre bu durum, XRP gibi varlıkların uzun vadeli potansiyelini gözden kaçıran dar bir bakış açısıyla sonuçlanıyor. Yakın gelecek umut verici olsa da, uzun vadeli projeksiyonun daha da umut verici olduğuna inanıyor.

Ancak mevcut istatistikler biraz farklı bir hikaye anlatıyor gibi görünüyor. CoinMarketCap’ten yakın zamanda yapılan bir güncelleme, XRP değerinde geçtiğimiz gün %2’lik bir düşüş olduğunu ve fiyatının 0,58 $’a gerilediğini ortaya koydu. Bu düşüş eğilimi bir haftalık performansını da etkileyerek fiyatı %6,45 oranında aşağı çekti.

Bu düşüşten çok kısa bir süre önce, XRP meraklıları için bir umut ışığı vardı. Kripto para birimi günlük fiyat grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonundan çıkma belirtileri gösterdi. Böyle bir formasyon genellikle yaklaşan önemli bir hareketi işaret eder.

Başlangıçta XRP fiyat hareketi olumlu görünüyordu ve yukarı doğru bir kırılmaya işaret ediyordu. Ancak bu iyimserlik kısa sürdü. Kripto para birimi kısa süre içinde adımlarını geri çekerek üçgene geri döndü.

Analiz

Takip eden saatlerde satıcı piyasasının hakim olduğu ve XRP ‘nin değerini bu üçgenin altına zorladığı görüldü. Bu düşüş eğilimi devam eder ve XRP üçgen formasyonunun altında kapanırsa, önümüzdeki birkaç hafta içinde potansiyel olarak 0,4715 $ civarına düşebilir.

XRP 0,5890 $ seviyesinin altında kapanırsa bu tahmin daha da olası hale gelir. Bu gerçekleşirse, izlenecek bir sonraki destek seviyesi 0,5830 $ olacak ve 0,4715 $’a kadar inme olasılığı olacaktır. Yine de gümüş bir astar var. Eğer XRP önümüzdeki haftalarda 0,5890 $’ın üzerinde tutunabilirse ya da önümüzdeki iki gün içinde üçgen formasyonunun üzerine çıkabilirse, olumsuz tahminler engellenebilir.

Böyle bir senaryoda, XRP direnci 0,6596 $ olarak hedefleyebilir. Yeterli alım desteğiyle, 0,7432 dolara kadar ulaşarak destekçilerine bir umut ışığı bile sunabilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.