CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

YouTube Bitcoin.com Kanalını Kapattı

#bitcoin #youtube #kripto, YouTube Bitcoin.com Kanalını Kapattı

Dev video paylaşım platformu YouTube, bir kez daha kripto para dünyasında ses getirecek bir hamleye imza attı. YouTube, “şirketin hizmet şartlarını ihlal ettiği” gerekçesi ile bir kripto para haber sitesi olan Bitcoin.com’un kanalını kapattı.

 

Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver bugün Reddit üzerinden yaptığı açıklamalar ile kanalın aslında “temelde sebepsiz yere” kapatıldığını dile getirdi. Ver, Bitcoin maksimalistleri tarafından yapılan şikayetler sonucunda böyle bir sonuç almış olabileceklerini de yaptığı açıklamalara ekledi.

Bir Bitcoin Cash (BCH) savunucusu olan Ver’in açıklamalarına göre, Bitcoin destekçileri tarafından bazı videoların ya da Bitcoin Cash ile ilgili videoların bir dolandırıcılık girişimi olarak şikayet edilmesi üzerine böyle bir durumla karşılaşıldı.

 

Roger Ver, YouTube hesabının eski haline getirilip getirilmeyeceğine bakılmaksızın lbry.tv, Dtube ve BitChute gibi farklı video platformlarını keşfetmek için doğru zaman olduğunu dile getirdi. Ancak CEO, hala diğer seçenekler hakkında da daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini belirtti ve takipçilerinden kendisine önerilerde bulunmalarını istedi. Bunların yanında CEO, YouTube üzerinden Elon Musk gibi birçok ünlünün isminin kullanılarak çok farklı dolandırıcılık girişimlerinin yapıldığını ve video platformunun bu konuda yetersiz kaldığını da dile getirdi.

 

YouTube’un kripto ile ilgili gayri resmi savaşı; Ivan on Tech, Chris Dunn ve Tone Vays gibi platformda kriptolarla ilgili içerik üreten kişilerin son altı ay içinde hesaplarının askıya alınması ya da çeşitli engellerle karşılaşmaları ile giderek daha büyük bir hal almaya başladı.

Benzer Yazılar

Hindistan Kripto Para Yasağını Kaldırdı

Doğan Şahin

Bitcoin Değer Kazandıkça Altın Zarar Görüyor

Yavuz Cem AKYOL

Analist: “BTC 20.000 Dolar Öncesindeki Grafikleri Çiziyor”

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku