a

ABD’nin Nisan Ayı Enflasyon Seviyesinin Açıklanmasıyla Bitcoin Kısa Bir Süre için 30.000 doların Altına Düştü

ABD’nin Nisan Ayı Enflasyon Seviyesinin Açıklanmasıyla Bitcoin Kısa Bir Süre için 30.000 doların Altına Düştü. Bitcoin, Nisan ayında ABD TÜFE raporunun çıktığı ve 30.000 $ ‘lık kritik seviyenin altına düştüğü sadece bir saat içinde fiyatının% 4’ünü kaybettiğini gösterdi. Belge, enflasyon oranının başlangıçta beklenenden daha yüksek olduğunu kanıtladığını gösteriyor.

406 milyon dolarlık kripto ticareti tasfiye edildi

Bir saat içinde toplam tasfiye tutarı yaklaşık yarım milyar ABD Doları — 406.065.000 ABD dolarını oluşturuyordu.

Sadece Binance’de toplam 158.866 milyon dolar tasfiye edildi ve OKEx tarafından 139.603 milyon dolarlık tasfiye görüldü.

ABD’nin Nisan ayı TÜFE %8,3— beklenenden yüksek

Nisan ayı TÜFE (tüketici fiyat endeksi) raporunun, ABD ekonomisinin bir süredir piyasayı rahatlatacak bir enflasyon zirvesinden geçtiğini göstermesi bekleniyordu.

Ancak raporda Nisan ayında% 0,2’lik bir artış görülüyor, bu da yıllık bazda% 8,3 anlamına geliyor. İkinci göstergenin sadece% 8,1 oranında artması bekleniyordu. Çekirdek enflasyon oranı geçen ay% 0,6 artarak Mart ayına göre% 0,3 arttı.

Bitcoin 30.000 $ ‘ın altına düşerse, 10.000 $ takip edecek: Peter Schiff

En büyük kripto para biriminin 35.000 $ ‘a gerilediği Ocak ayında, önde gelen Bitcoin düşmanı Peter Schiff, BTC’nin 30.000 $ ‘ın altına düşmesi durumunda düşüşünü 10.000 $ bölgesinin altına uzatacağını paylaştı.

Daha sonra bu beklentiyi 9 Mayıs’ta tekrarladı ve takipçilerinin kaçının 30.000 $ ‘ın altına düşmesi durumunda BTC’LERİNİ hala elinde tutacağını ve kaç tanesinin satacağını görmek için bir Twitter anketi başlattı.

O zamanlar, ankete katılanların% 54’i btc’lerini elinde tutmayı amaçlıyordu.

ABD’nin Nisan ayı verilerinden sonra düşen Bitcoin 31,200 dolara yükseldi

Bugün U. tarafından bildirildiği üzere Schiff, Bitcoin 37.000 dolara düştüğünde büyük bir kripto satışının izleyeceği beklentisini de paylaştı.

Bunun nedeni, Schiff’e göre, tüccarların hızla yükselen hanehalkı faturalarını ödemek için kriptolarını fiat’a atmaya başlayacaklarıydı.

Şimdiye kadar, Bitcoin 31,200 $ alanına geri döndü ve büyük bir yeşil saatlik mum bastı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimize anında ulaşabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.