a
coinnet

Alman Hükümeti Yeniden Bitcoin Transferi Gerçekleştirdi

coinnet
coinnet

Arkham Intelligence’ın verilerine göre, 23 Haziran 2024’ten bu yana Alman hükümeti, 50 milyon doların biraz üzerinde değere sahip 820 BTC’yi hareket ettirdi. Bu fonların önemli bir kısmı merkezi kripto para borsaları Kraken ve Coinbase’e yönlendirildi.

Alman Hükümeti, Bitcoin Cüzdanı Endişeleri Karıştırıyor

Alman polisiyle bağlantılı olduğu ve daha önce bir film korsanlığı sitesinden el konulduğu bildirilen bir Bitcoin cüzdanı bir kez daha aktif hale geldi. Cüzdanın değeri 3 milyar doların biraz üzerinde olan 47.179 BTC içeriyor. 23 Haziran’daki faaliyetlerinin bir kısmına dikkat çekti. Bugün itibariyle bakiye, şu anda 2,83 milyar dolar değerinde olan 46.359 BTC’ye düştü.

Coinbase ve Kraken’e en az 400 BTC’nin aktarıldığı biliniyor. Ek olarak, fonların bir kısmı, BTC’nin daha fazla dağıtıldığı tanımlanamayan bir adrese gönderildi. Alman yetkililerin bu varlıkları tasfiye etmek için tezgah üstü bir partiyle işbirliği yapıyor olması muhtemel görünüyor. Bu 2,83 milyar dolarlık BTC cüzdanı, Mt Gox dağıtım paralarıyla birlikte kripto para birimi topluluğunu alarma geçirdi.

Bu endişelerin yanı sıra, son iki hafta madenci faaliyetlerinde bir artış ve madenci rezervlerinde bir azalış görüldü. Dahası, Pazartesi günü art arda yedinci gün çıkışlar olarak işaretlenen, ABD spot bitcoin borsa yatırım fonları ile ilgili önemli para çekme işlemleri oldu. Bu gelişmeler, piyasanın geçen hafta düşüş trendi göstermesiyle önemli bir huzursuzluk ve belirsizliğe katkıda bulundu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.