a
coinnet

Bitcoin Ne Kadar Daha Düşer? Dip Noktayı Buldu Mu?

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyatındaki son düşüş 59.000 doların altında, gelecekteki yörüngesi hakkındaki tartışmaları yeniden alevlendirdi. Piyasa potansiyel gerilemelerle boğuşurken, analistler Bitcoin’in 50.000 dolara, hatta 45.000 dolara daha da düşüp düşemeyeceğini sorguluyorlar.

Bu arada, korku ve stratejik manevraların bir karışımıyla beslenen piyasa duyarlılığı, yatırımcıların önümüzdeki haftalarda daha fazla türbülans için hazırlandığını gösteriyor.

Piyasa Eğilimleri Daha Fazla Sinyalleri Gösteriyor

Popüler zincir üstü analitik firması 10X Research, Bitcoin’in mevcut performansıyla ilgili endişeleri vurguladı. Analizleri, Bitcoin’in likiditeyi azaltma ve artan piyasa endişesi ile işaretlenmiş kritik bir aşamayla karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

10X Research on X tarafından yakın zamanda yapılan bir gönderi, 50.000 dolara veya hatta 45.000 dolara düşebilecek bir düşüşü gösteren bir fiyat grafiği gösteriyor. Yatırımcıları, genellikle önemli bir fiyat düşüşünden önce gelen bir grafik modeli olan “çift tepe” oluşumunun potansiyel riskleri konusunda uyardılar.

Bu arada bu model, Bitcoin’in kilit bir direnç seviyesini geçemedikten sonra zirveye ulaşmış olabileceğini ve daha dik bir düşüşe doğru gidebileceğini gösteriyor. “Bitcoin mücadele etmeye devam ettikçe likidite kuruyor” dediler.

Ayrıca analiz, özellikle bu tür değişken dönemlerde risk yönetiminin önemini vurgulamaktadır. Ethereum ve Solana hakkındaki önceki uyarıları, dijital varlıklar arasında daha geniş bir dikkat eğilimi olduğunu gösteren son fiyat düşüşleriyle doğrulandı.

Bitcoin Fiyatına Ağırlık Veren Dış Faktörler

Bitcoin’in son zamanlardaki durgun performansına birkaç dış faktör katkıda bulundu. Piyasa duyarlılığını ölçen bir araç olan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcılar arasında hakim bir korku duygusuna işaret ederek 30’a düştü. Bu, piyasanın yönüyle ilgili artan endişeleri yansıtan Eylül 2023’ten bu yana en düşük seviyedir.

Belirsizliğe ek olarak, uzun süredir feshedilmiş kripto borsası Mt.Gox, önümüzdeki haftadan itibaren Bitcoin ve Bitcoin Cash’te alacaklılara geri ödemeye başlayacağını duyurdu. Bu gelişme, Mt. Gox’un 2014’teki çöküşüne kadar uzanan sorunları çözmede önemli bir adımdır.

Bunun ortasında, ABD’den devam eden çıkış spot Bitcoin ETF, yatırımcı duyarlılığına da büyük ağırlık verdi ve genel düşüş görünümüne katkıda bulundu. Son verilere göre, ABD Spot Bitcoin ETF’leri 24 Haziran’da 174,5 milyon dolarlık bir çıkış kaydetti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.