a

Araştırmacılara Göre Kripto Boğa Sezonunun Başlangıcı Geliyor!

coinnet
coinnet

17 Kasım 2023 tarihinde Coinbase Kurumsal Araştırma Başkanı David Duong ve Kurumsal Araştırma Analisti David Han, kripto para piyasasının mevcut durumu ve gelecekteki beklentileri hakkında görüşler sunan en son haftalık kripto piyasası yorumlarını yayınladı.

17 Kasım 2023 tarihinde Coinbase’den David Duong ve David Han, kripto para piyasasına ilişkin en son görüşlerini sunarak mevcut eğilimler ve gelecek beklentileri hakkında ayrıntılı bir analiz sundu.

Kripto Piyasası Görünümü ve Ekonomik Göstergeler

Coinbase’in yıllık bazda %3,2 ve çekirdek bazda %4,1 artış gösteren son ABD TÜFE verilerine ilişkin analizi, makroekonomik zeminin yıl sonuna doğru risk varlıklarında potansiyel bir ralli için hizalandığını gösteriyor. ABD dolarının gücünün zirveye ulaştığına dair inançlarını koruyorlar ve önümüzdeki yıl daha yumuşak bir eğilim bekliyorlar.

Coinbase’e göre ABD ekonomisi için azalan mali destek, Fed’in “daha uzun süre daha yüksek” duruşuna rağmen, daha fazla Federal Rezerv faiz artırımını önleyecek kadar faaliyeti azaltabilir.

Kripto Piyasası Trendleri

Coinbase, Kasım ve Aralık aylarının kripto için tarihsel olarak daha zayıf aylar olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, mevcut makro ortamın spot Bitcoin ETF’leri ve yaklaşan Bitcoin yarılanması ile ilgili anlatılarla birleştiğinde, piyasa direncini arttırabileceğine inanıyorlar.

Ortalama BTC ve ETH spot hacimlerinin Kasım ayında günlük 8,9 milyar dolara yükseldi. Bu doğrultuda Mart 2023’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı bildiriliyor. Benzer şekilde vadeli işlem hacimlerinde de önemli bir artış görüldü.

Bitcoin ve Kurumsal İlgi

Coinbase analizi Bitcoin için kurumsal talepte kayda değer bir artış olduğunu gösteriyor. Son dört hafta içinde geleneksel CME vadeli işlemlerine olan açık ilgide %44’lük bir artış yaşandığı bildiriliyor. Ayrıca bu artışın CME dışı vadeli işlemlere olan açık ilgideki değişiklikleri geride bıraktığı vurgulanıyor.

Onchain Geliştirici Etkinliği

Kripto alanındaki geliştirici faaliyetlerinin ölçülmesindeki zorlukları ele alan Coinbase, yeni sözleşmelerin konuşlandırılması için harcanan blok alanı talebinin oranının değerlendirilmesini önermektedir. Bu ölçüm için Ethereum’u blok alanı talebinin yaklaşık %1,5’i ile temel olarak kullanıyorlar.

Coinbase Exchange & Coinbase Execution Services (CES) İç Görüleri

Borsadaki geniş bir varlık yelpazesinde artan hacimleri yansıtan Coinbase, bunun bir boğa piyasasının başlangıcına işaret edip etmediği sorusunu gündeme getiriyor. Ultra yüksek net değere sahip bireyler ve geleneksel finans yatırım firmaları da dahil olmak üzere çeşitli müşteri segmentlerinden alana yeni para girdiğini belirtiyorlar.

Coinbase, müşterilerin büyük kripto para birimlerinin ötesinde, geçmiş boğa piyasalarını anımsatan bir eğilim olan daha yüksek beta sektörlerine doğru çeşitlendiğini gözlemliyor. Ayrıca, daha önce bir ters rüzgar olan makro ortamın, özellikle bu döngüde en yüksek faiz oranlarına ulaşıldığına dair artan kesinlik ile artık bir kuyruk rüzgarı olarak görüldüğünü belirtiyorlar.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.