a

Backpack Nedir? Solana Tabanlı Borsa Hizmete Başladı Mı?

coinnet
coinnet

Web3 dijital cüzdan şirketi Backpack, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu veya VARA’dan önemli bir lisans aldıktan sonra bir kripto para birimi değişimi başlattığını duyurdu.

Solana Tabanlı Kripto Para Borsası

Solana merkezli Backpack Exchange, 14 Şubat’ta çığır açan bir hesap alım satım sistemine başladı. Girişim, borsanın ticaret faaliyetlerini teşvik etme ve daha dinamik bir ticaret ortamı geliştirme çabalarında ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor.

Yeni sistemin kalbinde, kullanıcıları platformdaki ticari faaliyetleri nedeniyle doğrudan ödüllendirme fikri yatıyor. Backpack Exchange, her hesabın oluşturduğu işlem hacmini takip ederek daha ilgi çekici ve ödüllendirici bir ticaret deneyimi oluşturmayı amaçlamaktadır.

Yatırımcılar, işlem hacimlerine göre puan toplayacak ve bu puanlar, potansiyel olarak ücret indirimleri, özel ticaret özelliklerine erişim veya özel promosyonlar dahil olmak üzere borsanın belirleyeceği çeşitli şekillerde ekosistem içinde kullanılabilecek.

Puan sistemi yalnızca yüksek hacimli yatırımcıları ödüllendirmekten ibaret değildir. Tüm kullanıcılar arasında bir topluluk ve katılım duygusu yaratmakla ilgilidir. Backpack Exchange, aktif katılımı takdir edip ödüllendirerek, kendisini kullanıcılarının ekosistemin likiditesine ve canlılığına yaptığı katkılara değer veren bir platform olarak konumlandırıyor.

Backpack Nedir?

Backpack merkezi bir kripto borsasıdır. Kripto altyapı şirketi Coral tarafından başlatılan Backpack, yaptığı açıklamada, yeni borsasının Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı veya VASP verildikten sonra düzenleneceğini söyledi. 

Şirket, “Sırt Çantası Değişimi, gözetme ve düşük gecikmeli sipariş yürütme için yeni bir sıfır bilgi rezerv kanıtı veya zk-proofs, Çok Partili Hesaplama veya MPC içeren yeni nesil bir borsa geliştirdi” dedi. Açıklamaya göre VARA, “Dubai Emirliği’ndeki tüm sanal varlık faaliyetlerini” düzenlemekten sorumludur.

Backpack CEO’su ve kurucusu olan Armani Ferrante, geçen yıl bazı zorlu koşullarda gezinmek zorunda kaldı. Eski Alamada Araştırma mühendisi, borsanın çöküşünden sadece haftalar önce FTX Ventures tarafından ortak yönetilen bir turda Coral için 20 milyon dolar topladı.

FTX’in ölümünün ardından Ferrante, Coral’ın FTX Ventures’ın girişime yatırdığı 10 milyon dolar da dahil olmak üzere borsada sıkışan 14,5 milyon dolar kaybetmesinin ardından mücadele etmek zorunda kaldı.

Ferrante’nin kendi değişimini başlatma hamlesi, en azından kısmen, FTX’in çöküşünün neden olduğu felaketten ilham alıyor gibi görünüyor.

Borsa Nasıl Kullanılır?

Bir kripto borsası çalıştırmak için özel olarak tasarlanmış özel bir blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Her para yatırma, çekme, sipariş verme ve iptal, ağdaki bağımsız düğümler tarafından kararlaştırılır.

Backpack’in akıllı sözleşmeleri, OtterSec’teki dış güvenlik araştırmacıları ve diğer bağımsız denetçiler tarafından rutin olarak denetlenir. Kripto para borsası; Kolaylaştırılmış KYC (Müşterinizi Tanıyın) süreci, Çok Taraflı Hesaplama, Düşük gecikmeli sipariş yürütme ve Müşteri self-custody gibi imkanları mevcuttur.

Diğer birçok borsa olduğu gibi kullanımı aynıdır. e-mail adresiyle anında kaydolmak mümkündür. KYC doğrulması yaparak işleme başlanabilir. Ayrıca iOS ve Android  üzerinden uygulaması da bulunuyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.