a
coinnet

Bitcoin (BTC) İçin Teknik Göstergeler Neyi Gösteriyor?

coinnet
coinnet

CoinMarketCap’in trend listesinde 2 numara ve piyasa değeri açısından kripto piyasası lideri Bitcoin (BTC), fiyatının son 24 saat içinde biraz düştüğünü gördü. CoinMarketCap’e göre, BTC ‘nin fiyatı son 24 saat içinde %0,18 düştü ve yazının yazıldığı sırada fiyatını 16.798,97 dolara düşürdü.

BTC/USDT için 4 saatlik grafik, kripto piyasası liderinin fiyatının 20 EMA çizgisinde durduğunu gösteriyor. Bu EMA hattı şu anda 4 saatlik 50 EMA hattının üzerinde konumlanmıştır ve şu anda BTC ‘ye destek sağlamaktadır. Ancak bu destek, 4 saatlik RSI göstergesi çok düşüş eğilimi gösterdiğinden tutunamayabilir.

Şu anda, 4 saatlik RSI SMA çizgisi, 4 saatlik RSI SMA çizgisinin altını geçti. Buna ek olarak, RSI çizgisi dik bir negatif eğime sahip. Bu, BTC fiyatının önümüzdeki 4-12 saat içinde düşmeye devam edeceğini gösteriyor.

Ek aşağı yönlü fiyat hareketi, BTC’nin fiyatını 50-EMA seviyesindeki bir sonraki destek seviyesine, yani yaklaşık 16.738,46 $’a çekecektir.

BTC/USDT için günlük grafik, BTC ‘nin 4 saatlik grafiğindeki aynı düşüşü ifade ediyor. 4 saatlik grafiğe benzer şekilde, BTC’nin fiyatı 20 günlük EMA çizgisinde duruyor. Günlük RSI çizgisi aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli olduğundan, günlük RSI göstergesi de düşüş gösteriyor.

Düşüş tezinin teyidi, günlük RSI çizgisinin, yarınki işlem seansının kapanışından önce günlük RSI SMA çizgisinin altından geçmesi olacaktır. Bu, BTC’nin fiyatının 4 saatlik grafiğinde 50 EMA çizgisine doğru düşeceği inancını haklı çıkaracaktır.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.