a
coinnet
coinnet
coinnet

Bitcoin (BTC) bazı kazanımlar elde etse de Cuma sabahı 27.000 $ seviyesinin altında kaldı. Bu arada tüm kripto para birimlerinin toplam değeri bu raporun hazırlandığı sırada 1,07 trilyon dolar seviyesindeydi ve son 24 saatte %2,50’lik bir artış gösterdi.

Bitcoin fiyatı, Valkyrie Funds LLC’nin Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonuna Ethereum vadeli işlemlerini dahil etme onayı nedeniyle 26.900 doların üzerinde sabitlenmeden önce 27.200 doları aştı. Bitcoin ‘in Shanghai ‘de tanınması değerini arttırdı ve dijital bir varlık olarak ona yönelik olumlu duyguları etkiledi. Yatırımcılar bu gelişmeleri yakından izliyor.

Ethereum Vadeli İşlemleri Valkyrie BTC ETF’de Onaylandı, Kripto Piyasası İyimserliğini Arttırdı

Valkyrie Funds LLC’nin mevcut Bitcoin vadeli borsa yatırım fonuna (ETF) Ethereum vadeli işlemlerini dahil etmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay aldığını belirtmek önemlidir. ETF, Valkyrie Bitcoin ve Ethereum Strategy ETF (BTF.O) olarak yeniden adlandırıldı ve önümüzdeki Pazartesi günü piyasaya sürülecek.

Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin ilk kez bir ETF aracılığıyla yatırımcılara sunulacak olması, kripto para piyasası için önemli bir gelişme. Aralarında Valkyrie Funds LLC, VanEck ve ProShares’in de bulunduğu birçok firma özel Ethereum vadeli işlem ETF’leri çıkarmaya hazırlanıyor.

SEC’in bu ETF’leri onaylaması, daha fazla yatırım seçeneği arayan kripto para sektörü için olumlu bir gelişme. Bu haberin bir sonucu olarak Ethereum fiyatları, Perşembe günkü %3,3’lük kazanç da dahil olmak üzere bu hafta neredeyse %6’lık bir artışla şimdiden yükselmeye başladı.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin ‘in yeniden dirilişi yadsınamaz. Kısa bir süre önce fiyatını 27.148 $’a yükselten dalgalanma yaşadı. Bu da sadece bir günde %4’lük önemli bir artışı temsil ediyor. İşlem hacmi de çarpıcı bir şekilde yükselerek 13,98 milyar $’a ulaşırken, BTC ‘nin lider kripto para birimi olma konumu tartışmasız bir şekilde devam ediyor.

CoinMarketCap’teki en üst sıradaki yerini koruyor ve yaklaşık olarak 529,36 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve şu anda 21 milyon Bitcoin ‘lik sınırlı arzdan 19,5 milyon BTC coin dolaşımda.

4 saatlik bir grafikte, varlığın pivot noktası 26.629 $’da belirgindir. Bitcoin 27.100 $ ‘lık ani dirençle karşı karşıya. Ardından 27.958 $ ve 28.438 $ direnç seviyeleri gelirken, destek seviyeleri 25.772 $, 25.283 $ ve 24.426 $ olarak belirlendi.

Teknik göstergeler Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 67 seviyesinde olduğunu, aşırı alım eşiğine yakın seyrettiğini ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) değerlerinin momentumdaki potansiyel değişimlere işaret ettiğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 26.500 $’lık 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) üzerinde seyrediyor ve bu da kısa vadeli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Bitcoin grafikleri, şu anda 27.100 $ direncini test eden yukarı yönlü bir trend çizgisi gösteriyor. Bu, alım eğilimlerini güçlendirebilecek ya da satışları tetikleyebilecek önemli bir seviye. Bitcoin 27.000 $’ın üzerinde tutunursa, trend yükselişe geçecektir. Ancak, 27.000 doların altına inerse, düşüş eğilimi baskın olabilir. Yatırımcılar, kısa vadeli hareketler için 27.100 dolarlık direncin testini yakından izlemelidir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.