a
NFT

Bitcoin Fiyatı, Haftanın Önemli Verilerini Karşılarken Yükselişini Sürdürüyor

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyatı 48.000 ile 50.000 dolar aralığında güçlü bir direnç göstermeye devam ediyor. ETF’lere olan kurumsal ilgi yüksek kalmayı sürdürüyor. Yatırımcılar ise, bu hafta kritik verileri takip edecek.

Bitcoin Fiyatı

Geçen hafta sonu 48.500 dolara güçlü bir itişin ardından, Bitcoin fiyatı yaklaşık 48.000 dolarlık mütevazı bir geri çekilme kaydetti. Rallideki son duraklama 50.000 dolar olarak gözüküyor.  yatırımcıların bu ay önündeki TÜFE veri yayınındaki gelişmeleri hevesle izlerken geliyor.

ABD Ekonomik Verileri ve FOMC Konuşmaları Bekleniyor

Hafta ilerlerken, yatırımcılar Ocak Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verileri piyasa karşılayacak. Yatırımcılar, Amerika Birleşik Devletleri’nden temel ekonomik göstergelerin yayınlanmasını hevesle bekliyorlar.

Ek olarak, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) birkaç üyesinin, merkez bankasının para politikası görünümü hakkında içgörüler sunan konuşmalar yapması planlanıyor.

Piyasa duyarlılığı, FOMC’nin 20 Mart’taki yaklaşan toplantısında faiz oranlarını değişmeden sürdürme olasılığına odaklanmaya devam ediyor. Şu anda, Chicago Ticaret Borsası (CME) bu sonuca %82,5’lik bir olasılık atar ve bu da yakın vadede istikrarlı bir faiz oranı ortamı için beklentileri gösterir.

İki Analistten Bitcoin Yorumu

Kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in 48.000 ile 50.000 dolar aralığında güçlü bir direnç gösterdiğini belirtti. Van de Poppe, Bitcoin fiyatı bu zorluklara dayanma yeteneğini olumlu bir gösterge olarak görüyor.

Bitcoin fiyatı, Halving etkinliğinden önce 53.000 ila 57.000 dolar arasında bir aralık öngörerek daha yüksek fiyat seviyelerini hedefleyebileceğini tahmin ediyor.

Popüler kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin balinalarının bir satın alma çılgınlığında olduğunu aktardı. Ayrıca, son üç hafta içinde 140.000 Bitcoin biriktirdiğini ve bunun 6,16 milyar dolardan fazla olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.