CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatı Yeni Rekor Kırarak 55.000 Dolara Ulaştı Bitcoin’ in Piyasa Değeri de 1 Trilyon Dolara Çıktı

Bitcoin fiyatı, Bitcoin Fiyatı Yeni Rekor Kırarak 55.000 Dolara Ulaştı Bitcoin’ in Piyasa Değeri de 1 Trilyon Dolara Çıktı

Bitcoin fiyatı dün tüm zamanların en yüksek değerine çıktı bu sırada Bitcoin’ in piyasa değeri de 1 trilyon dolara ulaştı.

Kripto para piyasasının önde gelen para birimi olan Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $56,399.99’ a yükseldi. Bitcoin haftalık %14’ lük bir yükselme yaşadı. Bitcoin bu ay içinde %70’ e yakın arttı. Bitcoin’in son zamanlardaki artışı, önde gelen kripto para birimine ilgi gösteren büyük kurumlar tarafından körüklendi. Bitcoin, devam eden büyük bir yükseliş rallisiyle fiyatını arttırmaya devam ediyor.

Kriptoların Toplam Piyasa Değeri 1.7 Trilyon Dolara Ulaştı

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri yaklaşık 1.7 trilyon dolara ulaştı. Bunların içerisinde sadece Bitcoin’ in piyasa değeri 1 trilyon dolarlık bir yer kaplıyor. Bitcoin fiyatı geçen yıl Mart ayında 4.000 dolara kadar ulaşmıştı, ancak şimdi Bitcoin fiyatı uzun süredir devam eden büyük bir yükselişle 55.000 doların üstüne kadar çıktı. Bitcoin fiyatı bu yıl % 92’ den fazla arttı. En büyük ikinci piyasa değerine sahip olan Ethereum da , haftalık yaklaşık %12’ lik bir artışla 2.040,62 dolara çıkarak rekor kırdı.

Kurumların İlgisi Bitcoin’ in Fiyatını Arttırıyor

Tesla, Mastercard ve BNY Mellon gibi büyük firmaların bitcoin yatırımları ve ilgisi Bitcoin’ in fiyatının artmasına sebep oldu. Tesla, bu ayın başlarında Bitcoin’ e 1,5 milyar dolar yatırım yapmış ve Bitcoin 50.000 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Tesla’ nın Bitcoin yatırımının ardından, diğer birçok büyük şirket de Bitcoin’ e ilgi göstermeye başladı. Uluslararası banka devi Mastercard, kullanıcılarının yakın zamanda belirli kripto para birimleriyle işlem yapmalarına izin vereceklerini açıkladı. Elon Musk ise Tesla’ nın Bitcoin’e taşınmasını savundu ve Bitcoin’ in dolardan biraz daha iyi olduğunu söyledi. Elon Musk Twitter profil resmini Bitcoin yaptı haberi için tıklayınız.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

KAYNAK: coinnounce.com

Benzer Yazılar

Bitcoin Cüzdanını Tesadüfen Bulan Madenci Milyoner Oldu

Doğan Şahin

Binance Dört Kripto Para İşlem Çiftini Delist Ediyor

Sezer

Araştırma: Mart Ayının En Çok Konuşulan Altcoin’leri

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku