a

Bitcoin Shark, 2012’den Sonra Aylık En Yüksek Alımı Gerçekleştirdi

coinnet
coinnet

Zincir üstü veriler, Bitcoin shark hareketlerini öne çıkardı. Dikkat çeken detayda 2012’den bu yana geçen ay en büyük birikim çılgınlığı ortaya çıktı. 

Bitcoin Shark Sınıfı Devasa Varlık Toplaması Yaptı

Analist James Van Straten’in X ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. 100 ila 1.000 BTC’ye sahip Bitcoin varlıkları geçen ay bazı büyük net satın alma hamleleri yaptı. Buradaki bir “varlık”, zincir üzeri analitik firması Glassnode tarafından analiz yoluyla belirlenen aynı yatırımcıya ait bir adres koleksiyonunu ifade eder.

100 ila 1.000 BTC’ye sahip varlıklar halk arasında “köpekbalıkları” olarak bilinir. Varlığın mevcut döviz kurunda, bu aralık yaklaşık 6,93 milyon dolara, 69,3 milyon dolara dönüşür.

Bu nedenle, bu miktarları taşıyan yatırımcılar açıkça oldukça büyüktür. Yani bir bütün olarak piyasa için bir miktar öneme sahip olmaları gerekir. Bununla birlikte, bu köpekbalıkları hala tipik olarak 1.000 BTC’nin üzerindeki aralığı işgal eden balinalardan daha küçük ve daha az etkilidir.

BTC Büyük Sahiplerin Harekete Dikkat Çekti

Zincir üstü ölçüm, geçen ay köpekbalığı grubuna ait varlıkların cüzdanlarına giren veya çıkan net tedarik miktarını takip ediyor. Grafik, bu göstergenin kripto para biriminin tüm tarihi boyuncaki eğilimini göstermektedir.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, Bitcoin shark net konum değişikliği son zamanlarda oldukça olumlu seviyelerde kaldı. Bu, bu büyük yatırımcıların cüzdanlarına net sayıda kripto para ekledikleri anlamına geliyor.

Köpekbalıkları son 30 günde yaklaşık 268.441 BTC tutarında net alımlar yaptı. Bu şu anda neredeyse 18,6 milyar dolar değerinde. Bu şaşırtıcı bir miktar ve bu sahiplerin 2012’den beri yaptıkları en büyük birikim.

O zamanlar, BTC’nin fiyatı bugünkü fiyatın küçük bir kısmıydı. Böylece mevcut köpekbalığı birikimi, ilgili sermaye miktarına göre varlığın tarihindeki en etkileyici olacaktı.

Bu kadar yüksek bir birikim derecesiyle, geçen ayın fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı Bitcoin için olumlu bir ay olmasına şaşmamalı. Son zamanlarda piyasadaki bir diğer olumlu gelişme, belki de Straten’in başka bir X gönderisinde işaret ettiği gibi, kripto para borsası Coinbase’in gözlemlediği çıkışlardır.

Analiste göre, 1,1 milyar dolarlık varlık dün platformun cüzdanlarından çıkarıldı. Bu yıl üçüncü en büyük net çıkış ve ilk üçün tamamı geçen ay içinde gerçekleşti.

Borsa çıkışları, yatırımcıların uzun süre boyunca kripto paralarına HODL’ye, kendi kendilerini gözaltına almayı tercih ettiklerini öne sürdükleri için kripto para birimi için bir yükseliş işareti olabilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.