a
coinnet

BTC Fiyat Rallisine Ayı Bulutları Musallat Oldu

coinnet
coinnet

Bitcoin hash şeridi, yaklaşan fiyat hareketinin şüpheci görünmesi nedeniyle tersine bir dönüş sergiliyor. Bitcoin’in gerçekleşen üst sınırı Mayıs 2021’den bu yana sermaye girişlerinin ortadan kalktığını gösteren tam bir tersine dönüşe tanık oldu.

Bitcoin fiyatı, bir önceki işlem gününde bir süre dik durduktan sonra tekrar 17.000 $’ın altına düştü. Bu arada, Bitcoin (BTC) hash oranı da, fiyat büyük bir düzeltme aşamasından geçerken madencinin mücadele etmeye devam etmesinden dolayı düştü. Dahası, BTC madenciliği zorluğunun büyük bir ayarlamaya tanık olması bekleniyor.

Popüler bir zincir üstü veri sağlayıcısı olan Glassnode tarafından yayınlanan yeni güncellemeye göre, Bitcoin ağı zorluğu son 12 ayın en büyük oranı olan %7’den daha fazla azalttı.

Bitcoin protokolü, Temmuz 2021’den bu yana en büyük aşağı yönlü ayarlama olan madencilik zorluğunu, %7,3 oranında azalttı. Kripto para fiyatlarındaki düşüş, artan enerji maliyetleri ve borç yükü göz önünde bulundurulduğunda madencilik sektörü büyük bir stres altında.

Öte yandan, Bitcoin hash-ribbon verileri de kriptonun bir başka büyük düşüşe bağlı olduğunu gösteriyor. Bu noktada hash şeridi tersine dönmeye daha yakın olduğu görülüyor. Daha önce, hash-ribbonlar ters çevrildiğinde, Bitcoin (BTC) fiyatı önemli bir fiyat düzeltmesi geçirmişti. Bu nedenle, zorluk ayarlamasının düşen BTC hash oranına yanıt olarak göründüğü için şu anda benzer bir eylem speküle ediliyor.

Zorluk ayarlaması, düşen Bitcoin hash oranına bir yanıt niteliğinde. Bu durum, 30DMA’nın 60DMA’nın altına inmesiyle Hash-ribonlarının bir kez daha tersine dönmesiyle sonuçlandı. Son hash-ribbon inversiyonu Haziran 2022’nin başlarında meydana gelmişti.

Dahası, Bitcoin fiyatı 17.000 $ seviyelerine inip çıkarken önemli bir değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla, sermaye giriş ve çıkışlarının net toplamını gösteren Bitcoin değeri büyük ölçüde azaldı. Mayıs 2021’den bu yana gerçekleşen sermaye girişleri, sermaye sıfırlamasının devam ettiğinin sinyalini vermektedir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.