a

CFPB, mevcut kurallara açıklık getirmek için yeni inovasyon birimi kuruyor

CFPB, mevcut kurallara açıklık getirmek için yeni inovasyon birimi kuruyor. Tüketici Mali Koruma Bürosu, İnovasyon Ofisini daha geniş bir girişimi desteklemek için yeni bir birim ile değiştiriyor.

Yeni “İnovasyon ve Rekabet Ofisi”, bireysel şirketler için özel düzenleyici tedaviye ihtiyaç duyan alanları analiz etmeye odaklanan önceki İnovasyon Ofisinin yerini alacak. Bu ofis, İşlem Yapılmayan mektuplar ve düzenleyici sanal alanların koşulları için başvuruları işlemekle görevlendirildi.

CFPB açıklamasında, “Bu programların gözden geçirilmesinden sonra ajans, girişimlerin etkisiz olduğunu kanıtladığı ve bu programlara katılan bazı firmaların Büronun kendilerine Büronun açıkça yapmadığı faydalar sağladığını belirten kamuya açıklamalarda bulunduğu sonucuna varmıştır” dedi.

Bunun yerine, yeni ofis “açık pazarların önündeki engelleri analiz edecek, büyük oyuncuların daha küçük oyuncuları nasıl sıktığını daha iyi anlayacak, kuluçka etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve genel olarak insanların finansal sağlayıcıları değiştirmelerini kolaylaştıracak” düzenleyiciden yapılan bir duyuruya göre. Bireysel yenilikçiler için ödeneklere odaklanmak yerine, yeni ofis yeniliği geniş ölçüde teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Şirketleri, girişimleri ve halkın üyelerini belirli kurallar hakkında daha fazla netlik için kural koyma dilekçeleri vermeye teşvik ettiğini söylüyor.

CFPB Duyuruyu Yayınladı

Duyuru, “Bu, CFPB’NİN piyasadaki tüm şirketlere uygulanacağından emin olarak oyun alanını düzleştirmeye ve rekabeti teşvik etmeye yardımcı olacak” dedi.

Birim, inovasyonu engelleyen piyasa yapısı sorunlarını incelemek için bu kaynakları kullanacağı CFPB’NİN Araştırma, Pazarlar ve Düzenleme bölümüne girer. Birim ayrıca, Büyük Teknoloji gibi daha büyük oyuncuların daha küçük oyuncular için adil rekabeti nasıl tehdit edebileceğini belirlemekle de görevlendirildi.

Duyuru, kripto para biriminden özel bir söz etmiyor, ancak ofis, geçen ay Dodd-Frank Yasası’ndan büyük ölçüde kullanılmayan bir hüküm getirdiğinde daha fazla müdahale için zemin hazırladı ve potansiyel risklere dayalı olarak tüketiciye dönük finansal hizmetlerle uğraşan “banka olmayanları” denetleme yeteneği verdi. Bu kural bu hafta yürürlüğe girecek.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.