a

Coinbase Ethereum Shapella Yükseltmesiyle İlgili Önemli Detayları Açıkladı

coinnet
coinnet

Coinbase 15 Mart çarşamba günü kullanıcılarının Ethereum ‘un yaklaşan Shapella Yükseltmesi hakkında bilmeleri gereken detayları açıkladı. Söz konusu yükseltme stake edilen Ethereum ‘un ($ ETH) çekilmesine olanak tanıyor. Yükseltmenin Nisan ayı ortalarında Ethereum ana ağına dağıtılması bekleniyor.

Özellikle de Ethereum ağında yaklaşık olarak 29 milyar $ değerine sahip $ETH bulunduğu için, fon çekmenin piyasada aşırı $ETH arzına yol açabileceğine dair endişeler bulunuyordu. Bunun yanı sıra yakın tarihli CoinDesk raporuna göre kripto analistleri $ETH çıkışları hacminin pek çok insanın beklediği kadar fazla olmayacağını ve yatırımcıların bu konu hakkında endişelenmemesi gerektiğini belirtti.

Coinbase Shapella Yükseltmesi hakkındaki tweet fırtınasına göre, varlıklar yükseltme esnasında güvende kalacağı için kullanıcılar $ETH’lerini stake etmeye ve herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan % 6,0 APY’ye kadar kazanç elde etmeyi sürdürebilir. Coinbase yükseltme tamamlandıktan yaklaşık olarak 24 saat sonra stake kaldırma taleplerini almaya başlayacaktır. Tüm bu talepler zincir üzerinde işlenecek ve Coinbase Ethereum protokolü bunları serbest bıraktığı zaman stake edilmeyen fonları ve stake ödüllerini kullanıcılara aktaracaktır.

Coinbase sadece unstaking işlemi için kanal görevi gördüğü için unstake talebinde bulunan kullanıcılar için kesin bekleme süresini sağlayamaz. Fakat şirket yükseltmeden hemen sonra unstaking için yüksek talep bekliyor. Bu durum da Ethereum protokolünün unstaking taleplerini işleme koymasının haftalar ya da aylar almasına sebebiyet verebilir.

Coinbase’in blog gönderisine göre Coinbase, stake edilen $ETH’leri için anında likiditeye ihtiyaç duyan kullanıcılar için cbETH ($CBETH) adlı tokenı sunuyor. Kullanıcılar stake edilen $ETH’i (ETH2) Coinbase uygulamasında $CBETH’e çevirip satabilir ya da DeFi’de ücret ödemeden kullanabilir. Aynı zamanda stake ödülleri kazanmayı sürdürebilirler.

Coinbase Prime blog yazısında Wallet, Cloud, Commerce ve Exchange müşterilerinin Shapella Yükseltmesinden çok az etkileneceği ya da hiç etkilenmeyeceği belirtildi. Yükseltmenin ardından stake edilen Ethereum (ETH2) ya da cbETH sahibi ABD Coinbase müşterileri, kazanılan ödüller için ödenmesi gereken vergilerden sorumlu olacak. Ayrıca Coinbase bu varlıklarla ilgili vergiye tabi faaliyetler için gerekli olan 1099-MISC’leri de düzenleyecek.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.