a

Coinbase, SEC’in Kendisine Dava Açmayı Planladığını Söyledi!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir borç verme özelliği (Lend) üzerinden borsayı dava etmekle tehdit ettiğini söyledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir borç verme özelliği (Lend) üzerinden borsayı dava etmekle tehdit ettiğini söyledi.

“SEC bize Lend üzerinden dava açmak istediğini söyledi” ifadelerini kullanan Coinbase CEO’su Armstrong, dava nedenini bilmediklerini söyledi. Karara sinirlenen Armstrong, milyonlarca insanın getiri elde etmek için birkaç yıldır kripto varlıklara yatırım yaptığını vurguladı. CEO, böyle bir eylemin yatırımcıları korumak yerine onlara zarar vereceğini iddia etti. Davaya ilişkin açıklama yapan Coinbase Baş Hukuk Görevlisi Paul Grewal, Coinbase’e SEC tarafından  “Wells bildirimi” verildiğini, bunun bir düzenleyicinin bir firmaya mahkemede dava açmayı planladığını söylemesinin resmi yolu olduğunu belirtti. Grewal, “SEC, defalarca ‘bizimle konuşun, içeri gelin’ dedi. Bunu hep yaptık. Ancak bugün tek bildiğimiz, Lend’i nedenini bilmeden süresiz olarak piyasadan uzak tutabileceğimiz ya da bize bu sebeple dava açabilecekleri.” dedi.

Birkaç hafta içerisinde Coinbase, yeni bir getiri ürünü piyasaya sürmeyi amaçlıyordu. Kullanıcılar, bu  yeni ürünle seçilen kripto varlıklardan faiz kazanabilecek. Plan, en başından beri yalnızca USD Coin‘i (USDC) içerecekti. Planını SEC’e ulaştıran Coinbase, ürünün Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıt dışı menkul kıymet olarak sınıflandırılacağını öğrendi. Armstrong, düzenleyicinin böyle bir kararı nasıl verdiğine ilişkin açıklama yapmadığını belirtti. Coinbase CEO’su “Bize bunun neden bir güvenlik olduğunu düşündüklerini söylemeyi reddediyorlar ve bunun yerine bizden bir sürü kayıt mahkeme celbi (uyuyoruz), çalışanlarımızdan tanıklık talep ediyorlar (uyuyoruz).  Karara devam edersek bize dava açacaklarını söylüyorlar. Ve neden olarak hiçbir açıklama yapmıyorlar.” İfadelerini kullandı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.