a

Elon Musk, Bitcoin İle Ödeme Yapılabileceğini İma Ediyor

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Twitter üzerinden Bitcoin ile ödeme yapılabileceğini ima eden bir paylaşımda bulundu.

Elon Musk, Bitcoin ile ödeme almaya başlamasının bir sakıncası olmayacağına dair bir ipucu verdi.

Ben Mezrich’in tweet’ine bir yanıt veren Musk, gönderisini Twitter’dan paylaştı. Ben Mezrich, Winklevoss ikizleri hakkında yazmış olduğu kitapla tanınıyor.

Ünlü girişimci, Mezrich’e cevap olarak atmış olduğu tweet’te, BTC ile ödeme almaktan asla vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Ancak Tesla CEO’su, en sevdiği kripto para biriminin Dogecoin olduğunu söyledi. Ancak, son zamanlarda Bitcoin’in şu anda onun “güvenli sözcüğü” olduğunu tweet atarak Bitcoin’e ısındığını itiraf etti.

Bu haftanın başlarında, amiral gemisi kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve sonunda 42.000 $ seviyesine ulaştı.

Ancak, bir düzeltme gerçekleşti ve şu anda Bitcoin Coinmarketcap verilerine göre 39.317 dolardan işlem görüyor.

Elon Musk En Zengin Kişi Olmuştu

Ünlü milyarder kısa süre önce “dünyanın en zengini” unvanını Jeff Bezos’un elinden aldı.

Tesla hisselerinde Perşembe günü erken saatlerde yüzde 5’lik bir artış, CEO hissesinin opsiyonlardaki değerini yaklaşık 9,3 milyar dolar artırarak yaklaşık 190 milyar dolara yükseltti.

Bezos’un Amazon hisseleri ise %2’lik küçük bir artışla 2.7 milyar dolar arttı ve 187 milyar dolar oldu.

Bloomberg’e göre Bill Gates şu anda 132 milyar dolar ile üçüncü sırada.
Musk, 2020’ye yaklaşık 27 milyar dolar değerinde başladı ve neredeyse en zengin 50 kişi arasında yer aldı.

Tesla’nın fırlayan hisse fiyatı geçtiğimiz yıl dokuz kattan fazla arttı. Böylelikle Tesla’nın hisseleri 150 milyar dolardan fazla artış gösterdi.

Elon Musk Temmuz ayında Warren Buffett’i geçerek en zengin yedinci kişi olmayı başardı. Kasım ayında da Musk, Bill Gates’i geride bıraktı ve en zengin ikinci kişi olmayı başardı. Şimdilerde ise Musk, artık zirveye kurulmuş durumda.

Musk’ın kripto paralarla ilişkisi aslında çok iyi bilinmiyor. Sürekli farklı yönde tweetler atan Musk fazla renk vermiyor. Sadece Dogecoin konusunda oldukça net görünüyor. Musk, her fırsatta en sevdiği kritpo paranın Dogecoin olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Crypto Politan

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.