a

FED Raporu Kriptonun Bir Yatırım Aracı Olarak Tercih Edildiğini Gösteriyor

Fed raporu kriptonun bir yatırım aracı olarak tercih edildiğini gösteriyor. Federal Reserve, ABD sakinlerinin finansal yaşamlarını inceleyen yıllık raporunu yayınladı ve Amerikalıların kripto para birimini bir satın alma mekanizmasından ziyade bir yatırım aracı olarak kullanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

2021’de ABD’deki Hanehalklarının Ekonomik Refahı raporu, Fed Yönetim Kurulunun 2021’in Ekim ve Kasım aylarında dağıtılan dokuzuncu yıllık Hanehalkı Ekonomisi ve Karar Verme Anketine dayanmaktadır. İlk kez, takip eden raporda kripto kullanımıyla ilgili veriler yer aldı.

Rapora göre, 2021’te ankete katılan yetişkinlerin% 12’i kripto para birimini elinde tuttu veya kullandı. Veriler, kriptonun işlemsel olana göre bir yatırım aracı olarak tercih edildiğini, yetişkinlerin yalnızca yüzde ikisinin alımlar için kullandığını ve yüzde birinin arkadaşlarınıza veya ailenize para gönderdiğini gösterdi.

Düşük gelirli yetişkin işlemsel amaçlar için şifreleme kullanmak için, daha fazla olduğunu da kabul etmiş oluyor. Bu tür işlemler için kripto kullananların yüzde on üçü geleneksel banka hesaplarından yoksundu ve% 27’sinin kredi kartı yoktu. İşlemsel olarak kripto kullanan 10 yetişkinden yaklaşık 6’sının 50.000 doların altında bir geliri vardı ve sadece% 24’ünün 100.000 doların üzerinde bir geliri vardı.

FED Raporu Kripto Tutma İstatistiklerini Açıkladı

Buna karşılık, kriptoyu yatırım amaçlı tutanlar rapora göre “orantısız derecede yüksek gelirli, neredeyse her zaman geleneksel bir bankacılık ilişkisine sahipti ve tipik olarak başka emeklilik tasarrufları vardı”. Nitekim,% 46’sının 100.000 dolar veya daha fazla geliri varken,% 29’unun 50.000 doların altında bir geliri vardı. Neredeyse hepsinin,% 99’unun bir banka hesabı vardı.

Araştırma, 2021’deki Omikron varyant dalgalanmasından önce yapıldı. Fed, bu ve ekonomik manzaradaki diğer değişikliklerin, araştırmanın daha sonra gerçekleşmesi durumunda çalışmanın sonucunu etkileyebileceğini kabul etti.

Yine de rapor, anketin 2013’te başlamasından bu yana kendi kendini rapor eden finansal refahın en üst düzeyde olduğunu belirtti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.