a
NFT

Florida Valisi ABD Başkanlık Seçimlerinde Bitcoin ‘i Korumak İçin Söz Verdi

coinnet
coinnet

Florida Valisi olan Ron DeSantis 2024 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri için adaylığını resmen açıkladı ve seçilmesi halinde Bitcoin ‘i koruyacağına dair kayda değer bir söz verdi. Twitter’da canlı yayınlanan ve risk sermayedarı David Sacks tarafından yönetilen duyurusu sırasında Twitter CEO’su Elon Musk da DeSantis’e ve yaklaşık olarak 520.000 canlı dinleyiciye katıldı.

DeSantis Bitcoin ile ilgili faaliyetlerde bulunma kabiliyetini koruma taahhüdünü dile getirerek, risklerin söz konusu olduğunu kabul etti. Fakat kripto para birimiyle ilgilenenlerin sofistike ve kendi kararlarını verebilecek kapasitede olduklarını vurguladı. Washington’daki politikacıları eleştiren DeSantis onları toplum üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen merkezi planlamacılar olarak nitelendirerek Bitcoin ‘e karşı duydukları nefretin onu manipüle edememelerinden ya da düzenleyememelerinden kaynaklandığını öne sürdü. DeSantis’e göre bu politikacılar Bitcoin ‘i tehdit olarak görüyor ve onu varoluşundan düzenlemeye çalışıyorlar.

Florida valisi ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve kripto para birimleri ile ilgili devam eden yetki savaşına da değindi. SEC’in şu anki başkanı olan Gary Gensler kripto alanı üzerinde yetki talep etti. DeSantis Kongre kripto para birimlerini hiçbir zaman ele almadığı için SEC’in sektörü düzenleme görevini üstlendiğini ve insanların bu alanda faaliyet gösterme kabiliyetini engellediğini savundu.

Florida Valisi Kripto Düzenlemesi Hakkında Konuştu

DeSantis bireylerin kripto para alanında yaptıkları her şey üzerinde kontrol sahibi olma konusundaki isteksizliğini dile getirdi. Ayrıca mevcut düzenleyici rejimi Bitcoin ‘e karşı düşmanlığı nedeniyle eleştirdi. Buna ek olarak Başkan Joe Biden’ın 2024 yılında yeniden seçilmesi halinde kendi yönetimi altındaki kripto para birimleri için düzenleyici ortamın muhtemelen sektöre zarar vereceğini öne sürdü.

DeSantis mayıs ayında Florida’da federal bir CBDC’nin para olarak kullanılmasını yasaklayan ve yabancı CBDC’lerin kullanımını yasaklayan merkez bankası karşıtı bir dijital para birimi (CBDC) tasarısı imzaladı.

2024 başkanlık seçimlerine henüz birkaç yıl olsa da DeSantis’in Cumhuriyetçi Parti’nin ağustos ayında başlaması planlanan ön tartışmalarında eski Başkan Donald Trump ve diğer aday adaylarına karşı yarışması bekleniyor.

Her iki partiden diğer başkan adayları da Bitcoin ‘e destek verdi. Demokrat aday olan Robert F. Kennedy Jr. Bitcoin 2023 konferansında yaptığı bir konuşma sırasında Bitcoin ‘den “demokrasi ve özgürlüğün sembolü” şeklinde bahsetti. Kennedy ABD tarihinde kampanya bağışlarını Bitcoin olarak kabul eden ilk başkan adayı oldu. Ayrıca kısa süre sonra Cumhuriyetçi aday olan Vivek Ramaswamy onu takip etti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.