a

Japon Finans Devi, XRP Fonunu Başlatıyor!

Japon finans devi SBI Holdings, XRP ve diğer dört popüler dijital varlığa yatırım yapacak ilk kripto para varlık fonunu başlattığı duyurdu.

Japon finans devi SBI Holdings, XRP ve diğer dört popüler dijital varlığa yatırım yapacak ilk kripto para varlık fonunu başlattığı duyurdu.

Bloomberg’in aktardığı bilgilere SBI Holdings, Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin’e yatırım yapacak bir fon başlatmayı planlıyor. SBI üyesi Morningstar Japan KK Başkanı Tomoya Asakura, Bloomberg’e fonun kripto varlıklara ve ilgili volatiliteye aşina olan yatırımcıları hedefleyeceğini söyledi. Asakura, fonun çeşitlendirilmiş bir kripto varlık teklifi oluşturması amacıyla en az 1 milyon yen (9.100 $) yatırım gerektireceğini belirtti. Asakura, “İnsanların onu diğer varlıklarla bir arada tutmasını ve portföyleri çeşitlendirmek için ne kadar yararlı olabileceğini ilk elden deneyimlemelerini istiyorum.” İfadelerini kullandı. Haberde, SBI’nin ilk fonu Kasım ayı sonuna kadar başlatmayı umduğu bilgisi yer aldı. Morningstar Japan KK Başkanı Asakura ayrıca, ilgi yeterince yüksek olursa SBI’nin kurumsal yatırımcılar için ayrı bir kripto fonu oluşturacağının da altını çizdi. 4 Haziran 2018’de, SBI Holdings’in yan kuruluşu olan SBI Virtual Currencies, kripto ticareti hizmeti başlatmıştı. VCTRADE’ hizmeti başlangıçta yalnızca XRP (yani XRP/JPY ticaret çifti) için destek sunuyordu.

SBI Holdings, birkaç yıldır bir kripto fonu başlatmak için çalışıyor. Kripto varlıklara artan ilgiye rağmen, finansal dev, aksiliklere yol açan düzenleyici engellerle karşılaştı. Japonya’nın finansal düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto fonları aracılığıyla dijital varlıkların satışı konusunda katı kurallar koydu. Ülkenin Maliye Bakanlığı da kripto varlıkların gözetimi ile ilgili personeli artırma çalışmalarını duyurdu.

Son 7 günde %11,71  değer kaybeden XRP haberin yazıldığı sırada 1,061 dolardan işlem görüyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.