a
NFT

Kripto Para Borsası Okx, Arjantin’de Hizmetini Genişletiyor

coinnet
coinnet

En büyük kripto para borsalarından biri olan Okx, Arjantin’deki faaliyetlerinin başladığını duyurdu. Borsa, ülkedeki ticaret platformunu ve eşler arası (P2P) pazarlarını piyasasında yeni hizmetler için düğmeye bastı.

Kripto para borsası, kendi kendine Web3 cüzdanına ek olarak yerel yatırımcılar için yerel dil teknik desteğini eklediğini belirtti. Ayrıca yerelleştirilmiş bir deneyim sunduğunu duyurdu.

Okx ‘Önemli’ Latam Pazarına İndi

En büyük kripto para borsalarından biri olan Okx, operasyonlarının Arjantin’e genişletildiğini duyurdu. Borsa, bölge için yerelleştirilecek bir değişim platformu ve kullanıcıların İspanyolca müşteri desteğine erişim ekledi. 

Piyasanın önde gelen borsası, alım satım müzakeresine olanak tanıyan bir araç olan eşler arası (P2P) kripto para piyasası da dahil olmak üzere Arjantinlilere hizmet paketini sunacak.

Kendi kendine gözetimli olan Web3 kripto para cüzdanı, Okx’in Arjantin’e getirdiği ürünlerden bir diğeri oldu. Kullanıcıların takas edilemez belirteçleri (NFT) yönetmesine, merkezi olmayan uygulamaları kullanmasına ve merkezi olmayan finans (defi) protokollerine erişmesine olanak tanır.

Okx Başkanı’ndan Açıklama

Okx Başkanı Hong Fang, borsa tarafından sunulan pazarların her biri için yerelleştirmenin önemini vurguladı. Latam’daki en canlı kripto para piyasalarından birine genişlemekten heyecan duyduklarını açıkladı. Fang şunları söyledi:

Teknoloji ve finansın bağının öncüleri olarak, kullanıcı merkezli yaklaşımımız, önce yerel ihtiyaçları karşılayarak benimsemeyi hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Fang, kripto vaadinin tüm Latam’da genişlediğini ve Arjantin’i bölgesel büyüme stratejisi için önemli bir fırlatma rampası olarak nitelendirdiğini açıkladı.

Okx Argentina ülke müdürü Alejandro Estrin, sunulan tüm borsa finansal ürünleriyle Okx’in amacının perakende ve kurumsal müşteriler arasında sorumlu kripto inovasyonunu hızlandırmak olduğunu belirtti.

Okx, yerel pazarının büyüklüğü nedeniyle ülkeyi Latam’a giriş kapısı olarak seçerek Kasım ayında Brezilya’da da faaliyetini güçlendirdi. O sırada Fang, Latam’daki yüksek kripto para birimi benimseme endekslerini övdü. Arjantinlilerin kriptoya verdiği kullanıma atıfta bulundu. Tasarruflarını enflasyon ve devalüasyondan korumak için kullandıklarını ilan etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.