CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

kripto para, Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

Kripto para piyasası olumlu veya olumsuz haberlerden oldukça fazla etkileniyor. Bu hafta birçok kripto para birimi yeni zirve noktası belirledi. Yalnızca CoinNet’te bulabileceğiniz detaylar bu yazımızda…

Bitcoin

Bitcoin bu hafta kendisinden sık sık yeni ATH’ler ile bahsettirdi. 16 Şubat salı günü Bitcoin beklenen 50.000 dolarlık hedefine ulaştı. İlk olarak Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırım haberiyle merdivenleri çıkmaya başlayan Bitcoin, yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Linke tıklayarak yazıyı detaylı olarak okuyabilirsiniz.

17 Şubat sabahı Bitcoin 51.000 doların üzerine çıkabilir diye bir haber yayınlamıştık. Nitekim bu haber asılsız kalmadı. Aynı gün saat 18.00 civarında Bitcoin 51.000 dolarlık yeni bir zirve noktasına oturdu. Fakat Bitcoin için bu değer yetersiz kaldı. Hafif bir geri çekilmenin ardından yine aynı gün 52.000 dolarlık zirve noktası belirledi. Aynı dün içerisinde 2 farklı ATH haberi geldi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 54.000 doların üzerinde seyrediyor. Bu da yeni bir ATH demek. Yükseliş trendini bozmadan bütün hafta, hatta günde iki kez yeni bir zirve noktasına ulaşmayı başardı.

Bitcoin’in yükselmesi diğer kripto paralara pek de iyi gelmedi. Çünkü, yatırımcıların sermayelerinin büyük çoğunluğu Bitcoin’e aktı. Bu nedenle altcoinlerde hafta başında kırmızı renk hakimdi. Kırmızı renk çok fazla uzun sürmese de diğer altcoinlerde pump yaşanmadı. Tabi ki bazı altcoinler hariç…

Bu hafta için Bitcoin ile ilgili önemli haberler arasında kurumsal yatırımcılar da yer alıyordu. Bitcoin’e son zamanlarda kurumsal şirketlerin ilgisi epey fazla. Gartner, Dubai Kiklabb, İsviçre Zug Kantonu ve çok daha fazlası yalnızca bu hafta içinde Bitcoin ile ödeme başlattılar veya Bitcoin’e yatırım yaptılar.

kripto para, Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

CoinMarketCap’ten alınan grafikten de Bitcoin ATH’lerini inceleyebilirsiniz. Zirve noktalarından sonra geri çekilmeler olsa da yükselişi bütün hafta boyunca devam etti.

Binance Coin

Binance Coin kesinlikle bu haftanın yıldızları arasında yer alıyor. Gösterdiği yükseliş ile kripto para birimleri arasındaki sıralamasını bu hafta 3 kez değiştirdi. Birçok altcoini geride bırakarak kripto haber sitelerinin gündemine oturdu.

Binance Coin geçtiğimiz hafta da yükselişteydi. 10 Şubat tarihinde 148,7 dolarlık ATH haberini bildirmiştik. Fakat bu değer artık tarihe karıştı. 18 Şubat’ta CoinMarketCap sıralamasında Ripple’ı geçti. Ripple her ne kadar SEC ile dava sürecinde olsa da son dönemlerde kendisini toparlamaya başlamıştı. Fakat BNB bunu dinlemedi ve 5. sıraya yükseldi. Ardından Polkadot geliyordu. 18 Şubat’ta 4. sırada olan Cardano ile yarışmaya başladığını belirtmiştik. Fakat Binance Coin değer kazanarak Tether’ı bile geride bıraktı. Şu anda 46,655,530,261 piyasa değeriyle Ethereum’un gerisinde 3. sırada bekliyor. Uzmanların tahminlerine göre 400 doları aşacak bir fiyat bekleniyor. Yazının yazıldığı sırada 300 dolar bandında seyrediyor.

kripto para, Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

CoinMarketCap’ten alınan haftalık grafiğe göre 19 Şubat tarihinde önemli bir yükseliş gözlenmiş. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 342 dolarlık değere 19 Şubat 2021 tarihinde ulaştı. Tam bir ay önce ise 36.95 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bu rakamlara göre, Binance Coin yalnızca 30 günde 9 kattan daha fazla artış gösterdi.

Cosmos (ATOM)

Bu hafta yeni bir zirve noktasına ulaşan bir başka coin de Cosmos’du. Bu hafta içerisinde CoinMarketCap verilerine göre 15.33 dolardan yükselerek 26.42 dolarlık zirve noktasına ulaştı. Yatırımcılarının yüzünü güldüren bir Coin olduğundan dolayı bu hafta haber sitelerinde sık sık adından söz ettirdi. Kripto para birimleri arasındaki sıralaması ise 19.

kripto para, Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

ATOM, zirve noktasına 16-17 Şubat arasında ulaşmış. Üstelik bu yükseliş, haftanın en düşük seviyesini gördükten hemen sonra gerçekleşti. Yazının yazıldığı sırada 22,54 dolardan işlem görüyor.

Swipe (SXP)

CoinMarketCap kripto para birimleri sıralamasında 115. sırada olmasına rağmen kesinlikle bu hafta bahsedilmesi gereken coinler arasına girdi. Bu hafta zaman zaman geri çekilmeler yaşasa da bugün son bir haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Yalnızca birkaç saat önce 3.79 doları gördü. Son 30 günde tam olarak 5 kat yükseldi. Fakat 6 ay önce belirlediği ath değerinin üzerine çıkamadığı için ne yazık ki yeni bir ATH değeri olduğunu söyleyemiyoruz.

Ethereum

Lider altcoin Ethereum, birkaç haftadır istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Hafif geri çekilmeler olsa da yatırımcıları endişelendirecek bir durum yaşanmadı. Ayrıca, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerini test etti. 1968 dolarlık yeni bir zirve noktası belirleyen Ethereum, yatırımcıların kısa vadede isteği olan 2000 dolara oldukça yaklaştı.

kripto para, Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

Görüldüğü gibi ani pumplar yaşanmadı. Düşüşler de temkinli bir şekildeydi. Sonunda bugün keşfedilmemiş bölgelere kadar çıktı. Bitcoinden sonra en büyük kripto para birimi olan Ethereum yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor.

Ripple (XRP)

Ripple için büyük güne çok az kaldı. 22 Şubat pazartesi günü SEC’in açmış olduğu davanın ilk duruşması görülecek. Dava haberinden sonra ani bir düşüş yaşayan XRP, son zamanlarda kendisini yavaş yavaş toparlamaya başlamıştı. Fakat uzun zamandır kendisine yeni bir zirve noktası belirleyemiyor. 22 Şubat tarihindeki dava hakkındaki haberleri anında öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.

kripto para, Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (15-19 Şubat)

Takipte Kalın!

Kripto para birimleri hakkındaki son dakika haberlerini anında ve en özel şekilde öğrenmek için bizleri Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter adresimize ulaşmak için lütfen linke tıklayın.
Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

Benzer Yazılar

Ethereum Yatırımcıları Bir Saatte Kripto Borsalarından 659.000 ETH Çekti

Hilal DERİN

XRP Son Dakika: eToro, ABD için XRP Ticaretini Askıya Alacak

Hilal DERİN

Tesla CEO’su Elon Musk “Bitcoin İyi Bir Şey”

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku