a
coinnet

Microsoft, ChatGPT Teknolojisini Word, PowerPoint ve Excel’e Sunuyor

coinnet
coinnet

Microsoft, ChatGPT üretken AI teknolojisinin çeşitli Microsoft 365 ürünlerine entegre edildiğini duyurdu. Copilot adlı program Word, PowerPoint ve Excel gibi iş uygulamalarında kullanılabilir hale getirilecek.

Haber, OpenAI’nin mevcut ChatGPT yinelemesinde bir yükseltme olan GPT-4 dil modelini duyurmasının ardından geldi. Ayrıca Microsoft, yeni programı oldukça duyurulan Bing Chatbot’a zaten entegre etti.

ChatGPT, geçen yılın son aylarında ortaya çıkışından bu yana, teknoloji dünyasında görünüşe göre söyleme hakim oldu. Bunu endişeler, heyecan ve yapay zekanın potansiyeli izledi. Bunun nedeni, endüstrinin bu son derece popüler teknolojik ilerlemeyi entegre etmenin yollarını aramasıdır.

Şimdi Microsoft, ChatGPT teknolojisini Office365 ürünlerine dahil ederek kendi entegrasyonunu sürdürdü. CNBC, Copilot adlı yeni bir üretken AI programının bir dizi iş uygulamasında kullanılabileceğini bildirdi. Word, PowerPoint ve Excel dahil.

Copilot, popülaritesini artıran birçok AI sisteminin arkasındaki temel teknoloji olan büyük bir dil modeli üzerine inşa edilmiştir. Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin teknoloji entegrasyonunda bir sonraki büyük adımın girişini işaret etti.

Nadella, “Bugün, çalışma şeklimizi temelden değiştirecek ve yeni bir üretkenlik artışı dalgasının kilidini açacak olan, bilgi işlemle etkileşim biçimimizin evriminde bir sonraki büyük adımı işaret ediyor. İş için yeni Copilot’umuzla, insanlara daha fazla yetki veriyoruz ve en evrensel arayüz olan doğal dil aracılığıyla teknolojiyi daha erişilebilir hale getiriyoruz” dedi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.