a
coinnet

MicroStrategy 147 Milyon Değerinde Bitcoin Daha Satın Aldı

coinnet
coinnet

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi MicroStrategy, piyasanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ‘i satın aldığını duyurdu. Pazartesi günü sunulan bir SEC dosyasına göre, 1 Ağustos ve 24 Eylül tarihleri arasında firma ve iştirakleri yaklaşık 147,3 milyon $ nakit karşılığında yaklaşık 5.445 Bitcoin satın aldı. Ücret ve masraflar dahil olmak üzere coin başına ortalama fiyat yaklaşık 27.053 $ oldu.

Bu son alımla birlikte MicroStrategy, kasasını yaklaşık 29.582 $ ortalama alım fiyatıyla satın alınan toplam 158.245 Bitcoin’e yükseltti. MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları için toplam satın alma fiyatı, dosyaya göre 4,68 milyar dolara ulaştı.

MicroStrategy’nin devam eden Bitcoin birikimi, şirketin bir değer deposu ve uzun vadeli bir yatırım olarak varlığa olan güvenini bir kez daha vurgularken, devam eden ayı piyasası aynı zamanda ilk kripto para birimindeki tarihsel yatırımlarında önemli ölçüde kırmızıda olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ‘in gün içinde %1,7 oranında değer kaybetmesi ve bu yazının yazıldığı sırada 26.100 $’ın biraz üzerinde işlem görmesiyle birlikte MicroStrategy’nin bilançosunda tutulan Bitcoin’in fiat değeri şu anda yaklaşık 4,1 milyar $ seviyesinde bulunuyor. Firma daha önce Haziran 2023’te Bitcoin başına ortalama 29.668 $ satın alma fiyatıyla 347 milyon $ karşılığında 12.333 BTC satın almıştı.

MicroStrategy, Ağustos 2020’de kripto para birimi satın almaya başladı. Kurucu ortak Michael Saylor o dönemde birincil motivasyonun bunu enflasyona karşı bir koruma olarak kullanmak olduğunu belirtti. Bu yılın başlarında Saylor, şirketin stratejisinin “Bitcoin’i satın almak ve elde tutmak olduğunu ve bizim için anahtarın bu stratejiyi takip ederken tutarlı, şeffaf ve sorumlu olmak olduğunu” söyledi.

MicroStrategy, 2020’den bu yana ilk kârlı çeyreğini 2023’ün ilk çeyreğinde gördü ve bunun başlıca nedeni tek seferlik bir gelir vergisi avantajıydı ve Bitcoin varlıklarına ilişkin 24,1 milyon dolarlık değer düşüklüğü ücretine rağmen ikinci çeyrekte 22,2 milyon dolarlık net gelirle kârlılığını sürdürdü.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.