a
coinnet

Opera, Dahili Kripto Cüzdanına NEAR Protokolünü Ekleyecek

Web tarayıcısı Opera, kullanıcılarının dahili kripto para cüzdanı vasıtası ile NEAR blockchain’e NEAR tokenlarına kolayca ulaşmasını sağlayacak.

Dünyanın yerleşik kripto para cüzdanına sahip ilk tarayıcısı olan Opera, yeni bir entegrasyon ile son dönemlerin gözde blockchain’lerinden birisi olan NEAR Protocol’ü destekleyeceğiniz açıkladı. Yapılan işbirliği sayesinde NEAR yalnızca Opera kullanıcılarının hizmetine sunulmuyor, aynı zamanda Opera’nın sağlamış olduğu geniş kullanıcı ağı ile NEAR’ın uygulama geliştiricilerine de erişim sağlıyor. Opera kullanan kişiler böylece Ethereum’dan bin kat daha ucuza düşük gaz ücretleri ile hızın keyfini çıkartacaklar. NEAR varlıklarını doğrudan Opera tarayıcısı içinde işlem yapabilecekler ve NEAR’ın ERC20 ve ERC712 belirteçlerini Ethereum ile aktarmayı destekleyen izinsiz Rainbow Bridge deneyimleyebilecekler.

NEAR böylece tarayıcı içerisine dahil edilecek bir başka anahtar katman blockchain olacak ve tarayıcının gözetimsiz cüzdanını birden fazla blockchain’in bulunduğu bir alan haline getirecek. Opera dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan web tarayıcısıdır. 2018 yılında alınan bir karar ile Tarayıcı içerisine kripto cüzdanı ve Web 3 desteği eklendi. Bu anlamda ilk büyük tarayıcı oldu. Opera’nın yeni özellikleri, insanların işlem yapmasına ve Web 3 olarak da bilinen geleceğin blok zinciri tabanlı internetiyle etkileşime girmesine olanak tanıyor.

Opera cüzdanına NEAR’ı entegre ederken, mümkün olduğu kadar çok blockchain ile kullanıcılarını buluşturma ve iklim sorununa da nötr olan geleceğe yönelik uygulamaların geliştirilmesi için zemin hazırlıyor. Uygulama, NEAR’ı doğrudan sistemine dahil ettiği için kullanıcılar herhangi bir uzantı ve üçüncü taraf uzantısı olmadan kripto varlığa erişebilecekler ve aralarında gönderebilecekler. Opera ve NEAR, kriptoyu erişilebilir, kullanımı kolay ve üzerine inşa edilmesi daha kolay hale getirmek için hizalanmıştır. Bu tarayıcı entegrasyonu sayesinde, kullanıcıların kripto deneyimleri çok daha keyifli olacak.

Opera Kripto Ekosistemi Lideri Susie Batt, “Opera gibi, NEAR’ın kolay kullanıcı akışı ve güvenilir teknolojisi, kriptonun ana akım olarak benimsenmesini sorunsuz hale getiriyor” dedi ve ekliyor, “BTC, blok zincirinin 1. sürümü, ETH 2. sürümü ve NEAR 3. sürümüdür.”

NEAR Protocol’ün kurucu ortağı Illia Polosukhin  konu ile ilgili olarak, “NEAR’ın hızla genişleyen kullanımı kolay uygulamalar ekosistemiyle buluşan Opera’nın kitlesel pazar erişimi konusunda heyecanlıyım. NEAR, ana akım benimsenmeye hazır olan ilk blok zinciridir. Açık Web’in benimsenmesinin önündeki engeli sürekli olarak azaltmak önemlidir ve bu, bu yönde atılmış önemli bir adımdır” sözlerini kullandı.

NEAR’ın yakın gelecekte Opera’nın Android tarayıcısında kullanıma sunulması planlanıyor.

NEAR hakkında

NEAR Protocol, Açık Web uygulamaları geliştirmek için yüksek performanslı bir blok zinciri platformudur. Oluşturulması ve kullanımı kolay NEAR, bugünün internet kullanıcılarını geleceğin blok zinciri tabanlı ağına bağlayacak.

NEAR Protocol, ACM-ICPC, Google Code Jam ve TopCoder Open’ın dünya şampiyonları da dahil olmak üzere birinci sınıf bir mühendis ve girişimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. NEAR, A16Z, Pantera Capital, Electric Capital, Dragonfly Capital, Coinbase Ventures, Blockchain.com ve Baidu Ventures gibi en iyi VC’ler tarafından desteklenmektedir.

Opera Hakkında

1995 yılında Norveç’te kurulan Opera, dünya çapında yüz milyonlarca kişiye tarayıcılar ve yapay zeka güdümlü dijital içerik keşif çözümleri sunuyor. Şirket, dünyadaki en yenilikçi tarayıcı yaratıcılarından biri olmaya devam ediyor. 2018’de Opera, yerel bir kripto cüzdanı ve Web 3 desteği içeren ilk büyük tarayıcı oldu ve tamamına sahip olduğu yan kuruluşu Blueboard aracılığıyla blok zinciri girişimlerini sürdürmeye devam etti. Opera, Nasdaq’ta OPRA senedi sembolü altında listelenmiştir. Daha fazla bilgi için bakınız:

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.